Десятки франківців виїхали на велопробіг, аби привернути увагу до стану велоінфраструктури міста

Автор: Єва Жасминова

12 Вер, 2020 19:47

Десятки франківців виїхали на велопробіг, аби привернути увагу до стану велоінфраструктури міста

День фізичної культури і спорту в Івано-Франківську відзначили велопробігом. Його ініціювали активісти міської організації “Європейська солідарність” Мирослав Федорків і Мар’яна Вершиніна.

Участь у велопробігу взяли пів сотні франківців – депутати міськради від “Європейської солідарності”, велоактивісти і просто небайдужі мешканці. Учасники зібралися навіть не стільки з нагоди Дня фізкультури, скільки з метою привернути увагу до велоінфрастуктури в місті. Як відомо, за два роки в Івано-Франківську, який раніше гордо називали велостолицею України, не зробили жодної велодоріжки.

велопробіг у Франківську

Працівник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків, сам завзятий велоактивіст, був одним із лобістів і авторів “Програми розвитку велосипедної інфраструктури та популяризації велосипедного руху в місті Івано-Франківську на 2015-2020 роки”. Один з перших його успіхів у департаменті – проектування велодоріжки на вулиці Галицькій. Всього за 2015-2017 роки Федорків з командою однодумівців спроектували і реалізували в місті веломережу загальною довжиною майже 12 км.

велопробіг у Франківську
Мирослав Федорків

“Цей невеличкий велопробіг ми проводимо, щоб привернути увагу до стану велодоріжок у місті. Вони зовсім не будуються вже 2 роки… Це мені дуже болить, бо з 2015 року я безпосередньо займався розвитком веломережі і будівництвом велодоріжок. І це було дуже класно – Франківськ вирвався у лідери за розвитком велоінфраструктури в Україні. Але з 2018-го фактично нічого не робиться. І ми відстали. Ви бачите, скільки у місті з’явилося велосипедів, а окрім того і електросамокати, і моноколеса… Нам дуже потрібна якісна розвинена велоінфраструктура. Якщо цього не робити вже сьогодні, з часом це буде важче, якщо взагалі можливо”, – звернувся Мирослав Федорків до учасників велопробігу.

Мар’яна Вершиніна відзначила, що у Франківську велосипед стає дедалі популярнішим транспортним засобом і серед дівчат. Велосипед – майже ідеальний засіб пересування таким компактним містом: екологічний, безпечний і здоровий. Вершиніна сподівається, що наступна міська рада відновить програму розвитку веломережі і місто поверне собі славу велостолиці України.

велопробіг у Франківську
Мар’яна Вершиніна

“Велосипеди – це не тільки здоровий спосіб життя, це буденний міський транспорт – чистий, зручний, безпечний. Франківськ може і має стати веломістом, містом дружнім до велосипедистів. У Франківську маса і старших, і дітей на велосипедах, і ми повинні подбати про безпечну інфраструктуру для мешканців. Велодоріжки будуть у місті розвиватися – ми зробимо все для цього”, – сказав депутат міської ради, голова фракції “Європейська солідарність” Петро Шкутяк.

Десятки франківців виїхали на велопробіг, аби привернути увагу до стану велоінфраструктури міста 1

Учасники велопробігу стартували від фонтану на Вічевому Майдані, проїхали центральною частиною міста і фінішували у міському парку.

*на правах промо

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • angry 1
  • angry
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...