Десятки робіт відомих прикарпатських митців і молоді: у ПНУ відкрили виставку-галерею (ФОТО)
24 Гру, 2021 11:00
24 грудня у картинній галереї Прикарпатського університету відкрили тематичну постійно діючу виставку-галерею Центру образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва.
Читайте також: У Прикарпатському університеті пройшов благодійний турнір з бадмінтону - збирали гроші на ЗСУ
Тема виставки – «Митці Прикарпаття. XX-XXI століття», пише «Галка».
Тут представлені творчі роботи відомих митців Прикарпаття, викладачів та студентів Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ.
Загалом у виставкових залах експонується більше пів сотні живописних творів, близько 50 експонатів декоративно-прикладного мистецтва та майже 40 студентських робіт.
У мистецькій галереї представлені вперше реставраційні роботи, які впродовж чотирьох років реставрували студенти ПНУ разом зі своїми наставниками-викладачами. Це, зокрема, роботи з іконопису, кам’яної пластики, малярства.
За словами ректора університету Ігоря Цепенди, цей артпростір для того, щоб франківці, мешканці області та цілої України могли б ознайомитися не тільки з працями видатних художників, а й студентів.
«Радію, що нам вдалося розпочати ще один цікавий проєкт, який спрямований до молоді. Ми повертаємо вміння «читати» мистецтво нашим учням. Мало який регіон може похвалитися такою різноманітністю мистецьких течій, як Прикарпаття», – каже Цепенда.
Ректор додає, що окремий блок у залі – це студентські роботи, якими тут пишаються:
«Переконані, що через певний час їхні праці будуть відомими у виставкових залах країни. Ми створюємо новий артпростір, яких ніколи не є забагато».
Керівник Центру, професор Прикарпатського університету Богдан Бойчук зазначив, що відкривати такий виставковий зал – це велика честь.
«Це справжнє свято для громади та митців», – каже Бойчук.
Надзвичайний і Повноважний посол України в Азербайджані Владислав Каневський, перебуваючи у Франківську, принагідно завітав на відкриття. Амбасадор каже – у цих стінах відчуває себе по-особливому:
«Вони передають закарбований у собі генетичний код країни».
Виставка буде постійно діючою. Також планується зробити її пересувною, щоб якомога більше прикарпатців могли побачити експонати. У залах планують проводити творчі зустрічі з видатними митцями, персональні виставки, презентації.