Десятки робіт відомих прикарпатських митців і молоді: у ПНУ відкрили виставку-галерею (ФОТО)

Автор: Застава Максим

24 Dec, 2021 11:00

Десятки робіт відомих прикарпатських митців і молоді: у ПНУ відкрили виставку-галерею (ФОТО)

24 грудня у картинній галереї Прикарпатського університету відкрили тематичну постійно діючу виставку-галерею Центру образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва.

Читайте також: Їжа, ліки, засоби гігієни: поляки передали гуманітарну допомогу для переселенців у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Тема виставки – «Митці Прикарпаття. XX-XXI століття», пише «Галка».

Тут представлені творчі роботи відомих митців Прикарпаття, викладачів та студентів Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ.

Загалом у виставкових залах експонується більше пів сотні живописних творів, близько 50 експонатів декоративно-прикладного мистецтва та майже 40 студентських робіт.

У мистецькій галереї представлені вперше реставраційні роботи, які впродовж чотирьох років реставрували студенти ПНУ разом зі своїми наставниками-викладачами. Це, зокрема, роботи з іконопису, кам’яної пластики, малярства.

За словами ректора університету Ігоря Цепенди, цей артпростір для того, щоб франківці, мешканці області та цілої України могли б ознайомитися не тільки з працями видатних художників, а й студентів.

«Радію, що нам вдалося розпочати ще один цікавий проєкт, який спрямований до молоді. Ми повертаємо вміння «читати» мистецтво нашим учням. Мало який регіон може похвалитися такою різноманітністю мистецьких течій, як Прикарпаття», – каже Цепенда.

Ректор додає, що окремий блок у залі – це студентські роботи, якими тут пишаються:

«Переконані, що через певний час їхні праці будуть відомими у виставкових залах країни. Ми створюємо новий артпростір, яких ніколи не є забагато».

Керівник Центру, професор Прикарпатського університету Богдан Бойчук зазначив, що відкривати такий виставковий зал – це велика честь.

«Це справжнє свято для громади та митців», – каже Бойчук.

Надзвичайний і Повноважний посол України в Азербайджані Владислав Каневський, перебуваючи у Франківську, принагідно завітав на відкриття. Амбасадор каже – у цих стінах відчуває себе по-особливому:

«Вони передають закарбований у собі генетичний код країни».

Виставка буде постійно діючою. Також планується зробити її пересувною, щоб якомога більше прикарпатців могли побачити експонати. У залах планують проводити творчі зустрічі з видатними митцями, персональні виставки, презентації.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry