Детально про насоси для перекачування ПММ

21 Лип, 2023 17:40

Поділитись публікацією
Детально про насоси для перекачування ПММ

Насоси для палива використовують для його транспортування з місця зберігання, з основного бака до легкового авто, спецтранспорту. Обладнання необхідне на будівництві та в сільському господарстві. Агрегати потрібні в побутових умовах та в промисловості. Сучасні насоси зручні у використанні, економно споживають енергію. Устаткування тут: https://petroline.ua/nasosi-dlya-perekachki-ta-zapravki/ призначене для різного пального та має високу продуктивність.

Основні типи насосів для ПММ

Насосне обладнання має корпус, лопаті з металу та електричний двигун. Додатково агрегат має фільтр для відокремлення грубих домішок та клапан, що скидає надлишковий тиск у системі, запобігає аваріям. Моделі апаратів відрізняються розмірами, типом приводу, продуктивністю, іншими технічними параметрами.

Найчастіше використовують такі типи паливних насосів:

  1. Відцентрові. В пристроях рушійною є відцентрова сила. Її створює колесо, що обертається. Техніка має висоту потужність, споживає мало енергії. Використовувати відцентрове обладнання можна для бензину та субстанції з домішками, дизелю.
  2. Шестеренні. Особливість апаратів цього типу – невеликі розміри, здатність витримувати значні навантаження під час експлуатації. Шестеренна техніка підходить для перекачування в’язких мас, наповнення цистерн, відкачування з баків залишку пального.
  3. Поршневі. Насоси працюють так само як двигуни внутрішнього згорання. В апараті встановлено по три клапани для впуску та випуску, поршеньта циліндри, ущільнювачі. Поршневі агрегати використовують для в’язких продуктів переробки нафти.

Насосне обладнання для бензину тут: https://petroline.ua/ru/nasosy-dlya-benzinu/ можна придбати для поверхневого використання та для занурення, коли потрібно відкачати ПММ з підземних баків, працювати в умовах вакууму.

Що необхідно врахувати під час вибору насоса

Обирати насосне обладнання потрібно за такими технічними характеристиками:

  1. Особливості рідини. Важливе значення має в’язкість ПММ, наявність грубих домішок. Апарати випускають для певного типу рідини (бензин, дизель, масло, солярка) або універсальними, що підходять для будь-якого виду пального.
  2. Тип приводу. Різні моделі помп призначені для ручного використання, роботи від електричного чи пневматичного приводу. Ручна техніка компактна, недорога, проста у використанні, підходить для побутових потреб. Електричні моделі потребують під’єднання до електромережі, але вони більш потужні.
  3. Витрати рідини. Продуктивність наносу – це здатність перекачувати певну кількість літрів за хвилину. Вона становить від 10 до 500 л/хв. Техніку з продуктивністю до 50 л/хв. використовують у побуті. Потужні моделі підходять для АЗС, промислових підприємств, нафтопереробних заводів.
  4. Напруга. Агрегати працюють від мережі 12, 24 або стандартних 220 В. Багато моделей техніки можна підключати до акумулятора. Вони підходять для функціонування у польових умовах. Якщо є доступ до електромережі, варто обирати техніку на 220/230 В.

Агрегати для роботи з ПММ повинні мати високий клас захисту від вибухів, пилу, вологи, перегріву через довготривалу роботу. Щоб паливний насос працював довго без збоїв, краще обирати техніку від відомих виробників. Це захистить від аварій, простоїв, частого та дорого ремонту.

Партнерська публікація