Діджитал-гід, сучасні виставки та парк «під ногами»: франківцям презентували чергові проєкти-переможці ґрантової програми Urban Space 100 (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

01 Лют, 2021 10:40

Поділитись публікацією
Діджитал-гід, сучасні виставки та парк «під ногами»: франківцям презентували чергові проєкти-переможці ґрантової програми Urban Space 100 (ФОТО)

Першого лютого в Івано-Франківську провели зустріч з переможцями ґрантової програми Urban Space 100.

Цього сезону було подано 10 проєктів на загальну суму 518 750 гривень. Фінансування отримали 6 проєктів на загальну суму 250 400 грн.

Проєктами-переможцями стали:

1. Відновлення дверей у головний корпус Медичного Університету (Галицька, 2), cума ґранта — 83 000 грн.

Наразі на місці старовинної брами знаходяться сучасні металеві двері, які зовсім не пасують 126-літній пам’ятці архітектури. Відповідно, метою проєкту є відновлення втраченої в’їздної брами у двір (вхід з Лесі Українки) згідно з автентичним виглядом, збереженим на старих фото.

2. Stanislavv, cума ґранта — 27 000 грн.

Stanislavv — діджитал-гід Франківська, який зробить візит туриста суперкомфортним та веселим. Метою проєкту є забезпечення якісної медіації між містом та туристом з використанням сучасних технологій та методів SMM, що дозволить виділити Франківськ на мапі українських туристичних місць. Що є: телеграм-бот вже готовий до користування. Що планується зробити: більше екскурсій, анімації, рекомендацій, службу підтримки, нейромережу для живого діалогу. В українських містах відсутні прямі конкуренти проєкту, він перший, а тому інноваційний.

3. Осучаснення краєзнавчого музею, cума ґранта — 58 000 грн.

Автори проєкту взяли за мету дати “друге дихання” міській Ратуші та краєзнавчому музею зокрема. В межах проєкту “Осучаснення краєзнавчого музею” планується: розробка концепції розвитку та осучаснення відділу природи та її візуалізація, покращення інфраструктури музею.

4. Серія виставок «Вже не буде/Ще не є» про життя людей в час пандемії та ізоляції, cума ґранта — 35 000 грн.

Ініціатори проєкту планують організувати серію з трьох виставок про сучасне візуальне мистецтво в час пандемії. Молоді художники зі Львова, Києва та Івано-Франківська презентуватимуть персональні виставки в різних форматах

5. Від(на)родження, cума ґранта — 42 000 грн.

У межах мистецького проєкту буде організовано персональну мультимедійну виставку сучасного мистецтва. У головному задумі виставки місце концепцій та рефлексії займають щирі переживання молодої людини: відверто неакадемічний стиль живопису, навмисне «брутальна» поверхня керамічних масок наполегливо підштовхують сприйняття до первинних, глибинних почуттів і примушують не стільки розмірковувати, скільки співпереживати. Під час виставки заплановано також серію авторських та кураторських екскурсій, лекцій, майстер-класів.

6. Парк під ногами, cума ґранта — 5 400 грн.

У межах проєкту буде організовано забіг протяжністю в 5 км. Тривалість забігу – з 29.03 по 10.04. Команда посадить дерево за кожного учасника, який пробіг дистанцію. Тобто по суті це екологічний забіг. Саджати дерева будуть усі разом, тому запросять доєднатися учасників. Метою проєкту є: звернути увагу людей на вирубку лісів в Україні; боротьба з втомою людей від карантину; формування відповідальності людей за довкілля; підняти мотивацію людей займатися спортом під час карантину.

Авторка проєкту «Від(на)родження» Зоряна Козак розповіла, що мультимедійна виставка складатиметься з чотирьох частин: живопису, кераміки, відеоарту та фотовиставки.

«Ми хочемо організувати цю виставку у великому закинутому приміщенні. Наразі розглядаємо закинуту частину палацу Потоцьких або колишню друкарню».

Автор проєкту Stanislavv Сергій Дубей зазначив, що подався на грантову програму Urban Space 100, бо потрібен ресурс для розвитку.

“На проєкт виділили 27 тисяч гривень, і ця сума однозначно допоможе в реалізації проєкту. «Станіслав» – це діджитал-гід, який зустріне кожного туриста в нашому місті. Його ціль – закохати усіх в Івано-Франківськ. Ми до локдауну запустили його в тестовому режимі й уже маємо 1200 користувачів. Є дуже багато фідбеків, і всі бажають «Станіславу» розвитку. Ще ми працюємо над тим, аби кожен туристи зміг «зіграти» в Івано-Франківськ, виконати цікаві завдання від Станіслава та краще ознайомитися з містом».

За 6 років існування програми Urban Space 100 підтримав 123 проєкти на загальну суму 3 мільйони 283 тисячі 956‬ грн.