“Дискусійне рішення”,- мер Франківська про заборону відвідувати кладовище

Автор: Єва Жасминова

24 Кві, 2020 17:10

“Дискусійне рішення”,- мер Франківська про заборону відвідувати кладовище

Заборона відвідувати цвинтарі у поминальні дні на час карантину діє по всій Україні на час карантину. 

Читайте також: Марцінків повідомив про дві нові смерті хворих, підозроють COVID-19

В своєму онлайн-ефірі міський голова Івано-Франківська розповів про заборону відвідувати кладовище, та назвав таку постанову “дискусійною”.

«Постанова рекомендує місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби, в місцях перебування масового скупчення людей закрити для відвідування кладовища, крім випадків здійснення поховання померлого за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил, зокрема, участі в них не більше, ніж 10 осіб, та забезпечення відстані між присутніми не менше, ніж 1,5 метри».

Мер вважає, що таке рішення стосується більше східних та центральних областей України, а не Прикарпаття.

“Це дискусійна постанова, кожен регіон є окремий, ми не є центральна чи східна Україна, де є таке поняття як “гробки”. В нас зазвичай на Зелені свята йдуть на кладовище, а центральна та східна Україна має такі звичаї – йти на Провідну неділю на цвинтар: їсти, пити по сто грам, поминати. Думаю таке рішення спрямоване на обмеження все ж цих регіонах країни”, – каже мер.

Також мер додав, що на Прикарпатті відвідування кладовищ не є великим, адже не працює громадський та комунальний транспорт. Руслан Марцінків ще зазначив, що основне кладовище Івано-Франківська, яке знаходиться на Чукалівцівці, має 45 гектарів, тобто там достатні розміри, аби дотримуватись дистанції між людьми, пише “Галка”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 3
  • like
3
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...