Дистанційність та річний графік включень: як у Франківську змінилось вуличне освітлення
01 Жов, 2018 15:47
Про зміни у вуличному освітлені “Галка” поспілкувалась з директором комунального підприємства «Івано-Франківськміськсвітло» Віктором Синишиним.
Читайте також: Затягнули паски: Марцінків і його 10 заступників встановили собі 100% доплати на 2023 рік
Головним плюсом для міста став точніший графік включення освітлення. Навіть якщо пропав зв’язок, відключили вишку чи просто зник мобільний сигнал, світло все одно автоматично включиться, оскільки воно має програмну пам’ять. Також підвищилась надійність мережі, оскільки попередня система була ще зроблена за Радянського Союзу.
“Тобто телефонні опори, великі ящики, які керувалися за допомогою мереж різних телефонних дротів, дуже часто ці телефонні пари виходили з ладу. Часто обривалися по лінії, вони ж не йдуть через наші шафи, а проходять через житлові будинки, десь ми не мали до них доступу, тому час відновлення цієї пари для того, щоб керувати освітленням, займав десь під два місяця і довше”, – розповідає Синишин.
Дистанційне керування працює за допомогою GSM каналів, тобто воно здійснюється без використання дротів, є безпровідниковим. Можна онлайн бачити детальну ситуацію про стан мережі, чи працює якась лінія, чи ні. Також збільшилась кількість характеристик, які можна відстежити. Легше знімати статистичні дані по лініях, простіше фіксувати аварії в мережі.
“У місті незабаром запрацює сайт, на якому позначені всі світлофори, опори, шафи та інше. Ми перші, хто зробили таку собі електронну інвентаризацію міста. І у разі виникнення проблеми людина може відмітити, наприклад світлофор на карті, ми отримуємо сповіщення і наш працівник виїжджає та ремонтує об’єкт”