Діти з Лисичанська відвідали музей визвольної боротьби (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

05 Лют, 2015 15:01

Поділитись публікацією
Діти з Лисичанська відвідали музей визвольної боротьби (ФОТО)

Гості зі звільненого від бойовиків східного міста побували на екскурсії в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Як зауважив директор цього закладу Ярослав Коретчук, захід був організований не для того, щоб «зомбувати» гостей з Донбасу, а для того, щоб інформувати їх. Для дітей провели стандартний екскурс музею в історію визвольних змагань від часів козаччини до УПА.

На Прикарпатті перебувають 37 дітей з міста Лисичанська Луганської області. Це – учні віком від 9 до 17 років й один студент.

Їхня супроводжуюча Валентина Одус розповіла, що ця історична екскурсія була вельми потрібною.

«Інформації про визвольну боротьбу у нас дуже мало. Незалежна Україна існує вже багато років, але радянське трактування історії – воно не змінилося. Тому, коли нам запропонували візит до музею, ми сказали, що можна багато чого відкласти, але цей музей ми зобов’язані відвідати, – зауважила Валентина Одус. – Патріоти є не лише на Заході. Я своє уявлення про ці місця не змінила. Я привожу сюди дітей, щоб вони своє уявлення міняли, об відчували себе громадянами і знали історію своєї країни».

Лисичанців запросили на два тижні. Під час першого вони вже відвідали музей у Коломиї, який справив дуже хороше враження. Також побували у кіно, у Ляльковому, Драматичному театрі, Бібліотеці юнацтва в Івано-Франківську.

«У нас дуже насичена програма. Нами опікується і Самооборона, і волонтери, дуже велику увагу приділяє обладміністрація, управління освіти. У нас кожен день розписаний по хвилинах. Нам намагаються показати якомога більше і залучити до якомога більшої кількості заходів», – сказала Валентина Одус.

Діти говорили про те, що їм сподобалася екскурсія і загалом перебування на Івано-Франківщині.

«Мені дуже сподобалося, все дуже цікаве, – зауважила школярка Аліна. – Загалом, тут до нас дуже добре ставлення,ми очікували іншого».