Діти з обмеженими можливостями зіграли у футбол (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

01 Jul, 2015 20:01

Поділитись публікацією
Діти з обмеженими можливостями зіграли у футбол (ФОТО)

29 червня на спортивному майданчику Крихівців відбувся VІ-ий товариський футбольний матч для молоді з обмеженими функціональними можливостями.

Футбол об’єднав понад 80 осіб, серед яких: набувачі «Центру для дітей, підлітків та молодих дорослих з обмеженнями», що діє на базі Франківського Карітасу, та неповносправна молодь з ГО «Довір’я» (Бурштин), повідомляє прес-служба Карітасу.

Повболівати за спортивні успіхи дітей прийшли їхні батьки, а також представники Карітасу Фульда з Німеччини.

У товариських матчах неповносправної молоді завжди перемагає дружба. Так було і цього разу, адже для молодих інвалідів найважливішою є не перемога, а можливість рухатись, грати в команді, відчувати підтримку вболівальників.

«Наші діти радіють кожній можливості грати у футбол. Це вже другий матч, в якому ми беремо участь завдяки Івано-Франківському Карітасу, — розповідає Наталія Кец, керівник ГО «Довір’я» з Бурштина. – Діти дуже щасливі, бо цього разу мають справжню форму. Взагалі, діти з обмеженнями дуже мало рухаються, не так легко їх змусити робити фізичні вправи. Коли вони в команді, це зробити значно легше. Ми дуже вдячні, що можемо їх заохотити футболом. На початку роботи нашого центру не всі діти могли навіть присісти. Хоч їм вже переважно 25-27, вони не займалися фізкультурою».

Фізкультура та спорт є одним із шляхів залучення молоді з вадами розумового розвитку в активне соціальне життя і професійну діяльність. Кожен такий матч є не просто веселою грою, а й сприяє їхній фізичній, психологічній та соціальній реабілітації. Дуже часто молоді інваліди позбавлені широкого кола спілкування, є невпевненими у собі та відчувають себе непотрібними суспільству. Дух змагання, позитивні емоції в ситуації успіху, розширення соціального досвіду – все це створює сприятливе середовище для більш ефективної соціальної інтеграції неповносправної молоді та позитивно впливає на різні сфери їхньої життєдіяльності.

«Футбол дає мені здоров’я і гарний настрій. Ми в Карітасі граємо у футбол вже 6 років. Я вболіваю за український футбол. Незважаючи на те, що в Україні війна, нас не перемогти. Переможе Україна!» – сказав перед початком матчу Олег Раджук, капітан футбольної команди неповносправної молоді з Карітасу.

Олег – один з найактивніших гравців у футбол. На жаль, не всім під силу так вправно бігати, як Олег і координувати свої рухи. Але, чим більше тренувань, тим позитивніший результат. Фізичному здоров’ю молоді з особливими потребами в Карітасі приділяють велику увагу, тому тренування та вдосконалення навиків гри в футбол проводяться систематично на базі Карітасу в облаштованому спортивному та тренажерному залах.

Традиційно цього року захід підтримала обласна федерація футболу на чолі з Климом Тарасом Петровичем та сільський голова Крихівців Василь Влашин.

Захід відбувся в рамках проектів «Центр для людей з обмеженими можливостями » та «Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області» за фінансової підтримки Карітасу архиєпархії Відня (Австрія), Карітасу єпархії Фульда та «Акції Людина» (Німеччина).