Діти з вадами розвитку лікувалися з допомогою гуцульського побуту
20 Жов, 2014 21:01
Для дітей з вадами розумового розвитку провели екскурсію до етнографічних музеїв Прикарпаття. Такі заходи важливі для їхнього переконання у власній справності і життєвій придатності.
Найважливіше завдання для працівників Карітасу — визволити неповносправних осіб із суспільної ізоляції, підвищити їхнє бажання до життя завдяки різним формам реабілітації та відпочинку. З цією метою для молоді Центру дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку, організовують екскурсії та походи, передає прес-служба організації.
Підопічні Центру ознайомились з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кінця ХVІІ – початку ХХ ст. Разом із наставниками вони відвідали музей «Бабусина світлиця» у селі Вигівка Галицького району. Також – Національний заповідник «Давній Галич».
У кожному з музеїв представлені сільські житлові та господарські споруди. Автентичні невеликі за розмірами хатки, деталі інтер’єрів, які роблять відвідування музею надзвичайно колоритним та привабливим.
Особливо захоплюючим для дітей та молоді було знайомство з типовою гуцульською хатою, хатою ткача, дерев’яною церквою початку ХХ ст., кузнею. Організовані екскурсії сприяли не тільки реабілітації дітей та молоді, а також створили фізичні, моральні, оздоровчі, етичні умови для їхнього розвитку.
Заходи відбулися в рамках проекту «Денний центр для людей з обмеженими можливостями» (фінансова підтримка мерії Відня в партнерстві з Карітасом архиєпархії Відня(Австрія).