Дитинча тиранозавра продали через eBay за майже три мільйони доларів

Автор: Костинюк Олександр

17 Кві, 2019 21:08

Дитинча тиранозавра продали через eBay за майже три мільйони доларів

Вчинок власника стародавньої тварини викликав обурення в наукових колах.

Важко уявити зв’язок між збереженням історичних пам’яток природи і яскравими оголошеннями під заголовком великими літерами. Однак, саме так і сталося, коли скам’яніле дитинча тиранозавра, яке, вірогідно, єдине у світі, було виставлене на продаж на eBay.

Як пише The Guardian, стародавню тварину придбали за 2,95 мільйона доларів, передає УНІАН.

“Це, напевне, єдине дитинча тиранозавра у світі! Довжина його тіла складає 15 метрів, а череп із загостреними зубами має діаметр 21 дюйм. Тиранозавр був надзвичайно небезпечним м’ясоїдом. І це, вочевидь, рідкісна можливість побачити дитинча динозавра”, – йшлося в описі лота.

За оцінками, скелету 68 мільйонів років. Він був знайдений у 2013 році на приватній землі у штаті Монтана. Зрештою, тиранозавр став власністю чоловіка, який його і розкопав – Алана Дітріха, професійного мисливця на скам’янілості. У 2017 році Дітріх позичив тиранозавра Природничому музею Університету Канзасу. Там він був виставлений на показ навіть тоді, коли Дітріх несподівано вирішив продати його “з молотка”.

Аналіз скелета міг допомогти вирішити велику суперечку у палеонтології щодо тиранозаврів невеликих розмірів, знайдених у Північній Америці. Чи справді це дитинчата великих тиранозаврів? Чи може слід їх винести в окремий вид – Nanotyrannus? Таке дослідження тепер буде неможливим, тому що рештки тиранозавра опиняться в приватній колекції.

Товариство палеонтології хребетних розкритикувало Дітріха, який своїм вчинком зробив важливу стародавню істоту недоступною для вивчення. Перепало й університету за те, що він допоміг роздути ціну решток, ставши вітриною для професійних покупців. У відкритому листі організації зауважується, що перш ніж виставляти на показ тиранозавра, його потрібно було дослідити.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry