Дітки із малозабезпечених сімей отримали портфелики. Кожен, незалежно від соціально статусу, має відчути радість навчання

Автор: Турій Роман

03 Sep, 2014 07:13

Поділитись публікацією
Дітки із малозабезпечених сімей отримали портфелики. Кожен, незалежно від соціально статусу, має відчути радість навчання

Незважаючи на складну  політичну та економічну ситуацію в Україні, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»  продовжує  соціальну ініціативу “Перший портфелик”, яка триває вже 11 рік і забезпечує портфеликами та шкільними приладдям першокласників та учнів 2-11 класів – представників соціально-уразливих категорій. Йдеться про сім’ї зі складним матеріальним становищем, де діти виховуються без матері або батька, де батьки інваліди, про багатодітні родини. Впродовж 2004-2013 років допомогу у вигляді портфеликів, шкільного приладдя та канцтоварів отримало 1222  дітей. Цього року свої перші портфелики отримали 170 першокласників, серед яких також  діти-переселенці з Криму та Східних областей України. 

Читайте також: У Калуші закрили льодовий палац, який звели лише десять років тому (ВІДЕО)

Благодійна акція Перший портфелик відбулася  в два етапи. 27 серпня 2014 року  120 першокласників із сімей, які опинились в складних життєвих ситуаціях отримали шкільні портфелики з усім необхідним для занять  у школі. А 29 серпня 50 дітей із 35 сімей переселенців також отримали всі необхідні  для школи речі: портфелики, канцтовари, шкільну форму та взуття. Учасники благодійної акції отримали благословення на початок нового навчального року  від митрополита Івано-Франківської архиєпархії Владики Володимира Війтишина та єпископа – помічника   Йосафата Мощича.

Загальна сума наданої  допомоги   для 170 дітей становить  84400,00 грн, в тому числі: для 120 дітей – 47400,00 грн. за рахунок благодійної допомоги фундації «Люди в потребі», Карітасу Єпархії Трір (Німеччина) та благодійним  пожертвам парафіян Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, мешканців м. Івано-Франківська, АТ «Ощадбанк»; для 50 дітей – 37000,00 грн. завдяки фінансовій допомозі Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні

“Основна ідея  проведення благодійної акції – дати відчути радість першого навчального дня у школі кожній дитині, незалежно від соціального статусу її родини. Тому для першокласників  перший портфелик укомлектований  зошитами, пеналом, обкладинками для підручників та зошитів, простими та кольоровими олівцями, пластиліном, фломастерами, фарбами для малювання, та іншим необхідним  шкільним приладдям. Особлива подяка гуртівні канцтоварів «Ваш Партнер», яка підтримує благодійну акцію впродовж багатьох років і надає суттєві знижки при закупівлі канцтоварів у такий складний для України час”, – розповіла Леся Дорош, організатор акції.

Орієнтовна вартість такого портфелика – 600 гривень.

Марія Пилипонюк – мати вісьмох дітей цьогоріч відправляє у перший клас сина Михайлика. Хлопчик світиться щастям, тримаючи свій перший у житті портфелик.

“Дякуємо добрим людям з Карітасу! Портфелик такий важкий, там так багато усього! – каже пані Марія. – Тут мені допомагають відправити дітей до школи кожен рік. Зі старшими двома я, на жаль, не знала про цю акцію, але вже п’ятеро моїх дітей отримали портфелики. Дуже сподіваюся, що й останній дитині допоможуть, коли вона піде у перший клас”.

Пані Вероніка, сирота, яка сама виховує двох дітей, зізнається, що у матеріальному плані їй не легко. І знає, що у Карітасі завжди готові прийти на допомогу у важкий час.

«Коли мені подзвонили і сказали прийти за портфеликом я дуже зраділа! Коли я  опинилась у скрутному становищі, то звернувшись до Карітасу отримала суттєву допомогу . І сьогодні я знову тут. Хочу подякувати усім працівникам фонду і побажати їм доброго здоров’я, щоб вони надалі могли допомагати усім, хто цього потребує».

 “Ми перший раз отримали таку допомогу і я дуже щаслива, що моя донечка Анастасія, яка йде у перший клас, має можливість пізнати таке гарне людське ставлення, доброзичливість, турботу і любов. Я дитину виховую сама, і дуже зраділа, коли звернулася у Карітас і мені не відмовили, – розповідає п. Світлана – Донька цього року йде до першого причастя і ця акція для неї буде гарним прикладом, як Бог приймає і благословить людей. Для діток, які не мають любові батька чи матері – це дуже добра справа, бо дає можливість бути щасливими хоча б у такі дні. Щастя, яке діти пережили на святі “першого портфелика”, вони пронесуть крізь ціле своє життя. А що є важливішим для мами, ніж бачити щасливі очі своєї дитини?”

Карітас звертається до небайдужих людей та підприємців нашого міста  з проханням  продовження  надання допомоги для Карітасу, адже ще для 150 учнів 2-11 класів – представників пільгових категорій Карітас немає коштів для  придбання  шкільного приладдя.

 

Теги: