“Діти почали набагато більше хворіти на коронавірус”: більше половини дитячих ліжок в області – зайняті
24 Січ, 2022 11:02
24 січня на брифінгу в облдержадміністрації розповіли про поширення захворюваності на коронавірус в Івано-Франківській області.
Читайте також: Нацгвардії передали обладнання на понад 2,6 мільйона гривень, вторгованих на франківському благодійному аукціону (ФОТО)
Голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук нагадала, що нині Прикарпаття знаходиться в “червоній” зоні:
“Важливо, що обмеження червоного рівня не будуть діяти, коли працівники закладів, учасники заходів, будуть мати 100% вакцинації. Люди, які повністю імунізовані, вестимуть звичний ритм життя. Базовий курс щеплення допоможе зберегти життя людям у групах ризику та з супутніми захворюваннями. Також запрошую усіх отримати бустерну дозу”.
Світлана Онищук зазначила, що ситуація залишається контрольованою, медзаклади забезпечені киснем, а госпіталізація, за потреби, здійснюється.
“У лікарнях лежать 1886 пацієнтів з коронавірусом, 130 – у реанімації, 33 – підключені до апаратів ШВЛ, 28% хворих – кисневозалежні. Для дітей розгорнуто 224 ліжка, 133 з них – зайняті. За останню добу госпіталізовано 33 дітей”, – додала Онищук, пише “Галка”.
Заступниця голови ОДА Людмила Сірко каже, що 26 медзакладів на Прикарпатті лікують пацієнтів з ковідом, зайнятість ліжок – 59%:
“Госпіталізація збільшується. Департамент охорони здоров’я буде розгортати додаткові ліжка. Загальна кількість госпіталізації зросла на 49%, у порівнянні з 1 січня. Діти хворіють набагато більше, ніж восени та на початку зими”.
12 медзакладів уже перевищили показник більше 60% заповненості ліжок. Це Обласна клінічна інфекційна лікарня, Коломийська інфекційна лікарня, Надвірнянська ЦРЛ, Обласний фтизіопульмонологічний центр, Галицька лікарня, Тлумацька, Долинська, Косівська, Верховинська лікарні, Івано-Франківський обласний перинатальний центр, Городенківська ЦРЛ, Яремчанська лікарня.
“Хотілося б, аби ситуація була кращою, тому закликаємо усіх вакцинуватися. У щеплених людей перебіг хвороби набагато легший”, – наголошує Людмила Сірко.
Координатор вакцинальної кампанії в області Микола Стовбан каже, що МОЗ України прогнозує сплеск захворюння на кінець січня – початок лютого.
“”Омікрон” набагато заразніший та швидше передається, але його часто можна сплутати з ГРВІ, бо він вражає верхні дихальні шляхи. Передусім, звертайтеся до ваших сімейних лікарів. Рекомендуємо усім, у кого вже минуло пів року від двох доз вакцинації, прийти та отримати бустерну дозу. Це зміцнить ваш захист”, – додав Микола Стовбан.