“Діти відчувають добро”, – працівниця косівської ювенальної превенції Ліліана Кушнір про роботу (ФОТО)
08 Лип, 2024 12:12
Ліліана Кушнір – капітан поліції, співробітниця ювенальної превенції та наставник для діток з прифронтових областей, які оздоровлюються на Прикарпатті, розповіла про свою роботу.
Про це пише Галка з посиланням на обласну поліцію.
Вона хотіла стати поліціянткою з дитинства. І реалізувала свою дитячу мрію у життя. Сьогодні Ліліана – інспекторка ювенальної превенції Косівського відділу поліції. 17 років капітан поліції присвятила роботі з неповнолітніми.
«Наше основне завдання – застерегти та попередити. Бо діти – наше майбутнє. І якщо вони з підліткового віку вчиняють правопорушення, то з 16-річного віку їх уже будуть притягувати до кримінальної відповідальності. Важко коли діти пропадають, бо я хвилююся за них», – розповідає Ліліана Кушнір.
Поліціянтка щодня на зв’язку з трьома підлітками, які перебувають на обліку, допомагає та підтримує сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, реагує на повідомлення про будь-які правопорушення щодо дітей, і першою береться за їх розшук.
«Був у нас хлопчик, який постійно тікав з дому, ми йому постійно роз’яснювали, що його поведінка приведе до того, що рано чи пізно він попаде в тюрму, бо він втікав без грошей, харчування тощо. І все-таки ми йому пояснили, що йому потрібно залишатися в тій сім’ї, де він є. Він знаходився в будинку сімейного типу, а його рідні батьки випивали. Зрештою він почув нас і перестав втікати», – пригадує Ліліана.
Таких історій в практиці жінки – не одна. Вона допомогла багатьом підліткам знайти себе. Наразі жінка не лише наставник, а й добрий друг для сотень вихованців дитячих таборів та санаторіїв. Сьогодні в цих закладах оздоровлюються дітки з прифронтових територій – розповідає вихователь санаторію «Косів» Олег Скоропанюк:
«Сильно допомагає місцева ювенальна превенція. Коли в нас щось пропадає, чи діти щось витворили, чи хтось з дітей тікає – інспектори завжди реагують першими. Часто за годину-дві вирішується питання. Також у нас дуже близько гірська річка і там потрібно постійно давати підліткам настанови. Ми не можемо подати цю інформацію так ефективно, як це робить поліція»
Поліціянтка зізнається, знайти підхід до дітей – не просто. Утім можливо:
«Діти відчувають добро і любов. Якщо вони бачать, що їм хочуть допомогти, вони починають більше відкриватися. Є діти з таких категорій, де їх б’ють, ображають, їм не вистачає батьківської любові. Тому добро завжди на першому місці», – підсумувала Ліліана Кушнір.