Дитячий малюнок – оберіг солдатського серця

Автор: Турій Роман

03 Aug, 2014 14:23

Поділитись публікацією
Дитячий малюнок – оберіг солдатського серця

Коли збирався в дорогу до зони АТО, Галина Тарадайка, одна з провідних львівських журналісток, передала мені конверт з дитячими малюнками. Учні початкових класів середніх шкіл Львова, намалювали та написали солдатам, що беруть участь в АТО свої побажання. 

– Я думаю, що це дуже важливо і актуально для хлопців, там на передовій. Передай будь-ласочка їм ці дитячі побажання, сподівання та мрії… – попросила мене Галина.

Першу партію малюнків я передав на один з блокпостів, що охороняє важливу дорожню розв’язку неподалік містечка Дебальцеве на Донеччині. Коли військові побачили у мене в руках стосик розмальованого паперу, то підійшли всі. Навіть ті, хто відпочивав після нічного чергування. Хлопці брали малюнки, дуже уважно розглядали їх, а потім, обережно ховали до кишень.

– Ви зрозумійте, це для нас як оберіг від всього злого, – розповів командир підрозділу Сергій. – В нашому наметі що, в базовому таборі, такими малюнками вкрита ціла стіна. А більшість бійців носять їх з собою. І вірять, що так їх омине ворожа куля. І ще… Передайте діткам, що вони роблять для нас важливу справу – не дають забути, що ми визволяємо Україну заради їх щасливого майбутнього.

Окремі слова подяки попросили передати маленькому художнику, який чомусь не підписав (може ще писати не вміє) свій малюнок, екіпаж танку, що прикриває блокпост. Адже їм дістався фактично портрет їх бойової машини. І хлопці сказали, що возитимуть тепер його з собою всюди, в середині башти.


Тарас Грень.
Фото автора.