Дитячий центр паліативної допомоги у Надвірній отримав реабілітаційне обладнання
17 Лип, 2017 17:45
15 липня центру паліативної допомоги на базі Надвірнянського будинку дитини подаровано реабілітаційну систему.
Придбана для центру реабілітаційна система «Павук» – це спеціальна підвісна система навантаження опорно-рухового апарату для нормалізації тонусу м’язів, збільшення їхньої сили, покращення та розвитку координації рухів. Система сприятиме проходженню абілітації діток, які мають вроджені неврологічні патології, зокрема, дитячий церебральний параліч, гідроцефалію, рухові порушення та інші, повідомляє прес-служба ОДА.
Реабілітаційне обладнання у Надвірнянському дитячому центрі паліативної допомоги стане суттєвою підтримкою для служби паліативної допомоги області. За словами керівника обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмили Андріїшин, на Прикарпатті є величезна кількість дітей, яка потребує реабілітації. Тільки дітей з важкими неврологічними захворюваннями налічується 167, щороку реєструється від 90 до 105 дітей з онкологічними захворюваннями.
Обладнання придбано завдяки благодійному проекту «Коло Добра» впроваджується в Україні уже другий рік поспіль. Зародилася ідея проекту у Гошівському монастирі на Долищині. Тут відбувалися різдвяні пленери художників, а кошти, виручені від продажу створених полотен, спрямовувалися на благодійні цілі. Одна з них – допомога дітям, які знаходяться в паліативних центрах.
Вручити для закладу обладнання та взяти участь у його освяченні прибули представники благодійного фонду «Україна Інкоґніта», що виступає співорганізатором проекту, обласної, районної влади, обласного клінічного центру паліативної допомоги, координатори проекту.
Серед гостей заходу були учні Надвірнянської дитячої художньої школи. Вони – також учасники мистецького проекту. На різдвяному пленері у Гошеві в грудні минулого року разом з іменитими українськими, польськими та словацькими художниками картини малювали учні однієї з дитячих шкіл мистецтв у Луганській області. Задум знайшов підтримку на Прикарпатті та в інших областях, і спільне написання картин продовжилося в художніх майстернях і школах різних міст України.