Для іванофранківців та гостей міста готують незвичну візуальну програму з тривалою історією

Автор: Борис Марія

12 Тра, 2016 16:30

Поділитись публікацією
Для іванофранківців та гостей міста готують незвичну візуальну програму з тривалою історією

З 8 по 12 червня у Івано-Франківську відбудеться міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасної культури “Porto Franko Гогольфест”.

Читайте також: Відомі українські та іноземні фотомитці покажуть, яким є Івано-Франківськ на перший погляд

На гостей та мешканців міста чекають цікаві, захопливі, інколи несподівані акції у різних мистецьких напрямах.

Кураторка візуальної програми фестивалю Дарина Кольцова розкрила перші секрети своєї програми, яка буде складися із кількох напрямів та спец-проектів.

“Це буде велика надзвичайна мистецька історія, яка триватиме більше, ніж 5 днів фестивалю. Ми вивчаємо місто, його легенди, створюватимемо постійні об’єкти та мурали, які надаватимуть місту оригінального характеру та започаткують новий впізнаваний стиль міста. Крім того, ми готуємо нові локації, важливі лекції та діскусії та навіть невеличкий музей», – прокоментувала Дар’я.

візуальна програма

Візуальна програма називається  LITORALIS. Це латинстька назва від слова літораль – це не море і не суша, це той прикордоний простір, який стає сушею у часи відливу і стає морем у часи приливу.

“Прохасько та Андрухович досліджували, надихалися легендою про те, що Івано-Франківськ розташований на місці стародавнього моря. Мені ця ідея здалася цікавою. Надприродна можливість жити на морському дні, переплетення давньої легенди та сучасності, час існування між морем і не-морем — саме ця історія надихнула на створення мистецької складової», – додала кураторка.

“Якщо місто має міф – воно може дихати, у нім є простір для переосмислення традиції та можливість бути відкритим до інновацій та найнесподіваніших інтерпретацій. Якщо міф міста здатний торкнутися історії конкретної людини – зустріч цих просторів може мати непередбачувані наслідки

Мурали, інсталяції, відео, фото –  окреслять обриси відчуттів від існування в цій ілюзії – між припливом і відпливом, на дні, де можна дихати”, — фрагмент тексту, який написав для візуальної програми фестивалю відомий український поет Мирослав Лаюк.

Що саме чекає на гостей фестивалю у цьому та інших напрямах читайте на “Галці”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Команда “PORTO Franko Гогольfest” презентувала відеролик-запрошення на фестиваль(ВІДЕО)

У драмтеатрі відбудеться нічний концерт, на який пускатимуть лише у піжамах

Великий Вибух в Івано-Франківську обіцяють куратори літературної програми «Porto Franko Gogol Fest»

Теги: