Для лікування прикарпатців із інфарктом міокарда не вистачає обладнання: ситуація критична
03 Бер, 2017 11:18
3 березня у Центральній міській клінічній лікарні відбулася прес-конференція, присвячена фінансуванню кардіологічної галузі міста.
Читайте також: «Хочеться знайти винних якнайшвидше», - Голубош про підпал автівок депутатів
Конференцію організували через те, що днями із 3,5 мільйонів гривень, виділених обласним бюджетом на «Регіональну цільову програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2016-2020 роки», на закупівлю стентів для лікування гострого інфаркту міокарду виділили 300 тисяч. Раніше узгоджувалась сума 1,5 мільйона гривень. При такому фінансуванні ургентна допомога пацієнтам з інфарктом міокарду стає неможливою, або ж надаватиметься лише на платній основі. Слід зазначити, що вартість одного стенту – 4 тисячі 900 гривень, а собівартість операції – 15 тисяч гривень.
Для того, щоб стабілізувати ситуацію, лікарі попросили дороги у міськради та обласної ради. 190 тисяч минулого тижня вже виділили з міського бюджету, ще 200 тисяч повинні надійти цього тижня. Днями обласна рада виділила кошти на закупку 33 наборів для стентування – сума складає 600 тисяч гривень. Один набір розрахований на одного пацієнта.
Варто зазначити, що стентування проводиться лише у ЦМКЛ. Того року у лікарні провели 404 операції пацієнтам з інфарктом міокарду. За 2 місяці у лікарню поступили 67 пацієнтів із цим діагнозом. Як зазначила завідуюча відділенням інвазивних методів діагностики та лікування Лілія Сорохтей, у лікарні кілька тижнів тому закінчилося все обладнання для стентування. Тому із тих 190 тисяч, які виділили з міського бюджету, на 49 тисяч закупили обладнання, якого вистачить для лікування 5 пацієнтів.
“Ми ще можемо надавати безкоштовну допомогу, але тих стентів, які ми отримаємо, вистачить лише на місяць-півтора”, – зазначив заступник головного лікаря ЦМКЛ Олег Ціхонь.
“Смерть від серцево-судинних хвороб – на першому місці смертності від захворювань. А на допомогу тим людям, яким потрібне стентування, щоб жити, із обласної програми виділили лише 310 тисяч. Звісно, окрім обласної програми, є й державна, але проблема, все одно, залишається.
Таке ж із онкогематологією – виділили півмільйона гривень. Із цього приводу хочеться лише плакати”, – зазначив хірург ЦМКЛ, депутат обласної ради Олег Атаманюк.
Олег Ціхонь наприкінці додав, що сподівається на стабілізацію ситуації найближчим часом, і людям із інфарктом міокарда не доведеться платити за стентування, інформує “Галка”.