Для людей з вадами зору провели екскурсію галереєю Прикарпатського університету (ФОТО)

Автор: Застава Максим

05 Jan, 2022 20:13

Поділитись публікацією
Для людей з вадами зору провели екскурсію галереєю Прикарпатського університету (ФОТО)

Виставку-галерею Центру образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва «Митці Прикарпаття. XX-XXI століття» Прикарпатського національного університету відвідали члени Івано-Франківської міської організації Українського Товариства Сліпих.

Читайте також: Закон про мову: як голосували прикарпатські депутати

Це стало можливим завдяки проєкту транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 «Невидима спадщина», який реалізує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника у співпраці із Люблінським Католицьким Університетом Іоана Павла ІІ (Республіка Польща), йдеться на сайті ПНУ.

Екскурсію приурочили Всесвітньому дню абетки Брайля, який в усьому світі відзначають 4 січня. Експонати виставки відвідувачам представила кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва Надія Бабій. Зазначимо, що деякі мистецькі роботи в галереї за допомогою технологій методу Брайля є адаптованими для людей з вадами зору.

«Наша зустріч має велике соціальне значення, адже ми разом зможемо знайомитися із картинами, скульптурами та виробами декоративно-прикладного мистецтва, і одночасно спілкуватися, шукати  нові ідеї та можливості їх реалізації. Маємо на меті й надалі створювати власні адаптації», – зазначила Надія Бабій.

Голова правління Івано-Франківської ТПО УТОС Оксана Логвін зауважила, що завдяки проєкту “про нас турбуються, з нами консультуються та прагнуть зробити світ для нас доступнішим…».

Під час екскурсії члени Івано-Франківської міської організації Українського Товариства Сліпих мали  можливість почути багато цікавої інформації про мистецькі роботи та доторкнутися до експонатів виставки-галереї.

«Цей захід – це не просто дотик до мистецтва. Це той момент, коли кожен вчиться бачити серцем», – зазначила Тетяна Маскович, локальна менеджерка проєкту «Невидима спадщина», кандидатка мистецтвознавства.

Як зазначила керівниця проєкту «Невидима спадщина» кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри методики музичного виховання та диригування Христина Казимирів проєкт і надалі буде розвиватися:

“Ми розуміємо, що потреба в адаптації мистецтва для всіх людей, не залежно від їхніх особливостей, дуже велика. Маємо намір розвивати  проєкт у цьому напрямку”.