Для шенгенської візи потрібно буде здати відбитки пальців та цифрове фото

Автор: Людмила Баран

29 Apr, 2015 14:12

Для шенгенської візи потрібно буде здати відбитки пальців та цифрове фото

З 23 червня у шести країнах Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна) почне діяти візова інформаційна система (ВІС) країн Шенгенського договору. Згідно із нею, при поданні документів на отримання шенгенської візи заявники повинні будуть здати свої відбитки пальців та цифрову фотографію.

Як повідомляє Польське радіо, ВІС – це централізована база даних, яка підтримує обмін інформацією про короткострокові візи у країнах Шенгенського договору. В систему вносяться алфавітно-цифрові та біометричні дані заявника: ім’я, громадянство, місце проживання, рід занять, номер паспорта, тип заявленої візи, місце призначення, тривалість передбачуваної поїздки, кордон країни Шенгенського договору, який планується перетинати у першу чергу під час поїздки, інформація про особу, яка запрошує, відбитки всіх пальців обох рук та цифрова фотографія.

Біометричні дані заявників будуть зберігатися у ВІС протягом 59 місяців та використовуватися при обробці всіх наступних протягом цього періоду клопотань про видачу візи. Після 59 місяців заявник знову повинен надати свої біометричні дані.

Під час першого звернення за візою заявник повинен особисто з’явитися у консульство для здачі відбитків пальців. Від цієї процедури звільняються діти до 12 років, особи, у яких зняття відбитків пальців фізично є неможливим, монархи, глави держав та їхні дружини, члени офіційних делегацій під час дипломатичних поїздок.

Як повідомляється, відбитки пальців, які будуть братися у заявника на отримання шенгенської візи, не будуть використовуватися для встановлення кримінального минулого заявника на батьківщині.
Візи, які були видані до 23 червня, залишаються дійсними до закінчення строку їх дії.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry