Для туристів і дітей: “Івано-франківську абетку” презентували в обласному центрі (ФОТО)

18 May, 2022 17:49

Поділитись публікацією
Для туристів і дітей: “Івано-франківську абетку” презентували в обласному центрі (ФОТО)

18 травня в обласному центрі автори презентували книгу “Івано-франківська абетка”. Ця книжка допоможе відчути неповторну атмосферу центру Прикарпаття. Вона побудована у вигляді абетки, де кожна літера символізує якусь унікальну міську цікавинку, пише Галка.

На сторінках видання можна прочитати про рекорди Франківська, його диваків та знаменитостей, довідатись кілька суто місцевих термінів, зробити невеличкий екскурс у давнє і не дуже минуле, прогулятись центром, відпочити на Бистриці і навіть змотатися до одного цікавого приміського села.

Авторка ідеї Уляна Басараб-Ганчак порівнює цю книгу як абетку для дітей. Дорослі люди, які приїжджають до Франківська, потребують щось простого, з чого почати знайомство. Одразу брати тритомну історію Прикарпаття – це закруто, як і щось професійне, краєзнавче. А ця абетка в простій формі розкаже історію нашого міста, і що в ньому є цікавого.

“Турист, який приїжджає в Івано-Франківськ, як маленька дитина – по буквах спробує окунутися, прогулятися Івано-Франківськом. Що важливо, це не якісь вигадки, це історія, просто написана іншим стилем. На сторінках книжки можна зустріти і «Пане дай пару копійок», Франківський феномен, «Зосину волю», – каже начальниця управління міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста Уляна Басараб-Ганчак, якій належить ідея створити «Івано-франківську абетку».

За її словами, почали працювати над книжкою з початку вересня минулого року, а сама ідея народилась ще 2 роки тому. Оживили тексти малюнки Ірини Парахоняк.

«Кожна літера – це не щось абстрактне, або що є в інших містах, це візитівки суто Івано-Франківська», – розповідає автор текстів «Івано-Франківської абетки», краєзнавець, військовий Іван Бондарев.

Автор каже, тексти писати було цікаво, проте до деяких букв було важко підібрати всього одну асоціацію, улюблена ж літера у «Франківській абетці» у Іван Бондарева це – «З».

«Літера “З” це історія про «Зосину волю. Було багато суперечностей з цією буквою, ми поміняли цілий ілюстративний ряд, бо ж книжка як для дітей. «Зосина воля» – це така така романтична історія, про кохання за гроші», – каже автор Іван Бондарев.

Наразі книга є промоційним виданням і її не можна придбати.

«Ми працюємо над тим, щоб цю книжку можна було купити в нашому туристично-інвестиційному центрі, адже вона перш за все вона розрахована для гостей міста».

У кінці презентації організатори розіграли кілька книжок серед присутніх на вікторині. А всі кошти, які присутні залишили як благодійний внесок за «ІваноФранківську абетку», передали на потреби 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади. Саме в цьому підрозділі служить і захищає Україну Іван Бондарев.