Для відновлення та збереження Палацу Потоцьких в Івано-Франківську створили благодійний фонд

Автор: Турій Роман

29 Гру, 2015 13:18

Для відновлення та збереження Палацу Потоцьких в Івано-Франківську створили благодійний фонд

В Івано-Франківську зареєстрували благодійний фонд ”Комплекс палацу Станіслава Потоцького з брамами”.

Читайте також: На морі та в горах: франківський драмтеатр готується до нового театрального сезону


Про це сьогодні під час прес-конференції на території палацу повідомили представники ініціативної групи ”Палац Потоцких – серце Івано-Франківська”, передає кореспондент “Галки” з місця події.

“Цей рік став для Палацу Потоцьких  роком відкриття. В першу чергу ми його відкрили для себе, його відкрили для себе містяни. Відкрили для себе, що в місті може відбуватися що ще інше, ніж ми звикли бачити в місті. Відбувалися мистецькі акції, акції архітектурно-наукові, а також презентація ознакування втрачених об’єктів. Як ми і обіцяли, наступні наші кроки носитимуть юридичний характер. На даний час раді повідомити, що є зареєстрований фонд, який носить назву Благодійний фонд “Комплексу палацу Станіслава Потоцького з брамами”, – каже Володимир Гайдар.

“Черговий історичний момент сьогодні. Я пригадую, коли було тепло, коли ми намагалися відчинити вперше браму палацу, коли ми казали, що зробимо все можливе, щоб комплекс, територія палацу ожила. Дякуючи Богу, дякуючи небайдужим людям і ініціативній групі, все це “вифільтрувалося” і вдалося перейти від слів до діла”, – каже Ростислав Держипільський.

Очолив фонд директор Івано-Франківського облмуздрамтеатру Ростислав Держипільський. Заступниками керівника фонду обрано Сергія Адамовича та Володимира Гайдара. Окрім того, керуватиме фондом наглядова рада.

“Нашим наступним кроком юридичного характеру стануть пропозиції знаковим людям, які є вихідцями Івано-Франківська, які можуть гідно представити і представляють наше місто на загальноукраїнському рівні і світовій арені, стати членами благодійного фонду”, – каже Гадар.

Створення фонду сприятиме залученню грантових коштів для реставрації та відновлення пам’ятки архітектури. У фонді обіцяють комплексний підхід до відновлення пам’ятки.

“Створення благодійного фонду дає нам основу і дає можливість повноправніше, юридично і з усіх сторін з усіх питань звертатися до власника, вести переговори з державними структурами, меценатами, закордонними структурами, щоб сюди запрошувати митців та меценатів”, – каже директор фонду Ростислав Держипільський.

“Кошти залучатимемо з різноманітних грантових організацій. Багато чого пробуємо робити на волонтерських засадах. Зараз намагатимемося отримати грантову підтримку,  підтримку від органів місцевої і обласної влади та допомогу всіх мешканців міста, які можуть долучитися до відновлення пам’ятки”, – розповідає Сергій Адамович.

Також у фонді планують продовжити серію різноманітних заходів на території палацу. І вже 4 січня кличуть містян на новорічно-різдвяну детективну історію від Ірми Вітовської.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...