До 15 років: на Прикарпатті засудили трьох колаборантів з Донбасу (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

30 Nov, 2023 15:13

Поділитись публікацією
До 15 років: на Прикарпатті засудили трьох колаборантів з Донбасу (ФОТО)

Трьох громадян України визнали винними в державній зраді та колабораційній діяльності. Суд призначив їм по 15 років позбавлення волі.  

Про це пише Галка з посиланням на Прокуратуру Івано-Франківську обласну прокуратуру

В суді прокурори довели, що двоє жителів Луганщини та мешканець Донеччини добровільно перейшли на бік росії ще до початку повномасштабного вторгнення. Вони воювали проти ЗСУ на східному фронті.
 
Українські захисники затримали їх під час бойових зіткнень на околицях Мар’їнки Донецької області та під Попасною на Луганщині.
 
Один із них був кулеметником у складі так званого «4-го мотострілкового батальйону 1-ї слов’янської армії нм днр». Він брав участь у стрілецьких боях та наступі, після обстрілів українських позицій ракетами та артилерією.
 
Інший засуджений — кулеметник у так званій «2-гій окремій мотострілецькій бригаді 2-го батальйону 4-ї роти 2-го взводу народної міліції лнр». Окрім участі в боях, він також забезпечував безпеку контрольних пропускних пунктів, перевіряв документи місцевих мешканців для виявлення військовослужбовців ЗСУ.
 
Третій бойовик воював як «стрілець» у складі так званої «7-ї окремої мотострілецької бригади 1-го окремого мотострілецького батальйону 1-ї роти «лнр».