До Дня Гідності та Свободи у Франківську показали фільм «Шлях поколінь» (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Соня Грейда

21 Nov, 2023 13:14

Поділитись публікацією
До Дня Гідності та Свободи у Франківську показали фільм «Шлях поколінь» (ФОТО, ВІДЕО)

21 листопада, у День Гідності та Свободи, в Івано-Франківську у кінотеатрі «Люмʼєр» показали фільм «Шлях поколінь». Режисер кінострічки Михайло Ухман воював добровольцем з 2014 року.

Читайте також: Фільм не під попкорн: у Франківську презентували стрічку про загиблих «кіборгів» (ФОТО)

Про це пише «Галка» з місця події.

Починаючи з 2014 року режисер фільму воював добровольцем у містах Піски та Мар’їнка. У той час у Михайла з’явилися ідеї щодо його майбутніх фільмів – документальних та ігрових. 

Зйомки «Шляху поколінь» велися у 2020 році на Донеччині, неподалік лінії зіткнення, а також у Києві та на Волині. У фільмі використовували справжню військову техніку та зброю. У кадрі, окрім акторів, з’являлися ветерани та військові, які сьогодні боронять Україну від росіян.

Ведучий заходу Тарас Василюк розповів, що роблять таку акцію кожного року в цей день. На неї запрошують студентів, учасників Революції Гідності та родини загиблих бійців. Тарас вважає, що такі акції дуже важливі:

«Сучасні студенти пам’ятають Революцію Гідності більше зі спогадів інших людей. Вони не були її особистими учасниками. Тому для нас дуже важливо, щоб події які відбулися 10 років тому не «заборонзовіли», не пожовкли на сторінках історії. Щоб вони залишалися актуальними. Дуже важливо пояснити студентам те, що ми зараз знаходимося по правильний бік барикад. Тому, як на мене, це один з найважливіших днів в календарі України», – ділиться Василюк.

На сеанс фільму прийшов і заступник голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Богдан Футерко:

«Ми на двох українських Майданах підтвердили те, що українці є сильною, суверенною і незалежною нацією. Спершу під час Помаранчевої Революції 2004 року, пізніше під час Революції Гідності у 2013 році.Україна відродилася як незалежна європейська держава, держава гордих вільних і відповідальних людей, які готові і здатні боронити свої європейські цінності, свої громадянські свободи і боротися за цей вибір», – сказав він у вступному слові.

Фото: журналістки “Галки”, фб-стоірнка “Шлях поколінь”