До Франківська завітала мандрівна екологічна виставка “Думайдан” (ФОТО)
29 Лис, 2016 12:30
29 листопада у приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею відкрили мандрівну фотовиставку “Думайдан – 2016: фотомиті” та обговорили потребу збереження зелених зон у містах та селищах.
Координаторка фотовиставки, юрист Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Олена Сапожнікова наголосила на важливості заходу. Окрім того, що експерти презентують проблеми, вони ще й шукають шляхи їх вирішення, зокрема, на законодавчому рівні.
“У нас не тільки був Майдан, де щось вимагають, у нас думаючий Майдан”, – пояснила вона назву виставки.
Вдячність висловили керівнику прикарпатської “Молодої Просвіти” Євгенії Бардяк, яка активно допомагала провести “Думадан” в Івано-Франківську. Виставка мандрує по різних містах України.
Представник організації “Зелений Фронт” Олег Перегон розповів, що автори представлених світлин акцентували увагу на проблемах екології. На виставці представлені кілька серій фотографій: “Душі дерев”, “Парки Тернопільщини”, “Захист дерев на Харківщині”, “Мирні протести на Київщині” та “Знаки природи”. Активісти намагалися показати, що кожне дерево унікальне, а також показали об’єкти природної та культурно-історичної спадщини, які неналежно охороняють чи не доглядають. Також висвітлена проблема вирубки дерев, забудова зелених зон.
“Екологи та правозахисники об’єдналися, тому є шанс покращити юридичне законодавство”, – прокоментував Перегон.
“Існує два способи боротьби за збереження природи: організовувати акції протесту, наприклад, стояти з тематичними плакатами, прив’язувати себе до дерев, а також звернення до суду. Ми працюємо над другим варіантом”, – зазначив автор серії світлин.
На захід завітала також секретар міської ради Оксана Савчук. Вона сказала, що міська рада сприяє збереженню зелених зон. Наприклад, від забудови врятували територію на Каскаді, де облаштували відпочинкову зону, а також є гарний сквер “Первоцвіт”. Загалом у місті є 51 сквер (на 5 з них ще виробляють документи). На сквери виділено 35.2 гектарів землі.
Під час виставки відбулося експертне обговорення проекту змін до національного законодавства, яке має на меті покращити ситуацію зі збереження зелених зон у містах і селищах.
Захід відбувається в рамках проекту «Права людини понад усе», який впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини при підтримці Міністерства міжнародних справ Канади. Цей захід у Івано-Франківську організовано Івано-Франківською обласною організацією «Молода Просвіта» та Івано-Франківським краєзнавчим музеєм у рамках плану дій Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Виставка триватиме до 4 грудня. Іванофранківців закликають пропонувати свої варіанти вирішення екопроблем.