До Галицького національного природного парку завітав видатний український ботанік та еколог (ФОТО)

Автор: Сидорчук Василь

31 Лип, 2018 19:12

Поділитись публікацією
До Галицького національного природного парку завітав видатний український ботанік та еколог (ФОТО)

28 липня Галицький національний природний парк відвідав видатний український ботанік та еколог Яків Дідух.

Читайте також: На гірських перевалах - до 10-12 см снігу: ситуація на дорогах держзначення Франківщини

Про це повідомляє Галицький національний природний парк.

Яків Дідух – академік Національної академії наук України, професор, доктор біологічних наук, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки і премії НАН України імені М. Г. Холодного, заслужений діяч науки і техніки України. Завідувач відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, професор кафедри екології природничого факультету Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

Є автором понад 350 наукових праць, зокрема 17 монографій. Яків Петрович зробив великий вклад у дослідження флори і рослинності Галицького краю, зокрема, у 70-х роках вивчав рослинні угруповання одного з найбільш цінних степових урочищ Західної України – Касової гори, яка зараз належить до Галицького НПП.

Яків Дідух разом з провідними науковцями Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Іллею Чорнеєм, Василем Буджаком та Аллою Токарюк відвідали урочище Підгірки.

У парку розташоване мальовниче джерело Смарагдове, і саме в цьому місці ботаніки провели дослідження мохів, лишайників та вищих судинних рослин, що зростають на навколишніх гіпсах поблизу джерела.