До яких суспільно-корисних робіт найчастіше залучають безробітних Прикарпаття (ПЕРЕЛІК)

Автор: Зелінська Тетяна

28 Тра, 2023 17:16

Поділитись публікацією
До яких суспільно-корисних робіт найчастіше залучають безробітних Прикарпаття (ПЕРЕЛІК)

В рамках урядового проєкту «Армія відновлення» на Прикарпатті до суспільно-корисних робіт залучено 344 безробітних, в тому числі 18 внутрішньопереміщених осіб.

Про це інформує Івано-Франківський обласний центр зайнятості, передає “Галка”.

Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно-корисних робіт: 

– надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; 

– заготівля дров для опалювального сезону;

– ремонт і будівництво житлових приміщень;

– ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності;

– надання послуг в пунктах незламності;

– роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку;

– організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;

– роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття.

Завдяки організації суспільно-корисних робіт вдається розв’язати низку актуальних для життєдіяльності громади питань, а також на деякий час залучити безробітних осіб до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.

Усього за виконання суспільно-корисних робіт по області виплатили вже понад 1,3 млн грн.

Нагадуємо, що до «Армії відновлення» може долучитися кожен охочий. Для цього потрібно звернутися до будь-якого підрозділу служби зайнятості за місцем перебування. 

У разі участі в суспільно корисних роботах оплата праці здійснюється коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю.

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).