До Івано-Франкіського музею визвольної боротьби передали нові експонати (ФОТО)

Автор: Застава Максим

12 Бер, 2019 12:53

До Івано-Франкіського музею визвольної боротьби передали нові експонати (ФОТО)

У вівторок, 12 березня, у Музеї визвольної боротьби імені С. Бандери представили нові експонати, придбані меценатами.

Читайте також: У франківському музеї представили рідкісну деталь форми офіцера Української Галицької Армії (ФОТО)

На загальний огляд представили зубчатівку, пружку та шеврон, яким понад 100 років, інформує “Галка“.

“Сьогодні представляємо військові атрибути, які визначали ранг УГА. Придбані в Івано-Франківській області. Це тішить, адже часто такі речі передають закордон контрабандою, то ж добре, що історичні експонати залишились у нашій країні”, – розповідає директор музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук.

Він пояснив, зубчаківку нашивали на комір, пружки – на рукав, шеврон із номером 661, яку також розміщували на одяг. Речі належали уродженцю Коломийського району, ім’я володаря намагаються встановити.

“Ми продовжуємо переговори, з продавцем цих експонатів, аби дізнатись хоч ім‘я людини, якій належав шеврон. По рангу це міг бути чатовий, тобто військовий, що мав у підпорядкуванні 40-50 людей у підрозділі. Простіше кажучи – це як старший лейтенант у збройних силах України”, – зазначив Коретчук.

Він також додав, представлені експонати не лише несуть історичну пам’ять, це дасть краще зрозуміти перебіг військових подій 1918-1919 років. Експонати доволі рідкісні, адже зроблені з тканини і минуло вже понад 100 років.

“Їх важко було зберегти, банально навіть міль могла з’їсти. У період радянської влади такі речі не зберігали, адже за них могли піддати репресіям цілу родину”, – пояснює Коретчук.

Ціна експонатів – до 1000 доларів. Меценати залишились інкогніто.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!