До Івано-Франківська вперше завітає міжнародний поетичний фестиваль Meridian Chernowitz

Автор: Людмила Баран

02 Sep, 2014 13:40

Поділитись публікацією
До Івано-Франківська вперше завітає міжнародний поетичний фестиваль Meridian Chernowitz

П’ятий поетичний тур за участі сучасних українських та знаних  поетів з інших країн цього року проходитиме також в Івано-Франківську.

8-9 вересня в галереї Бастіон відбуватимуться поетичні читання, презентації, зустрічі з письменниками та концерти у рамках  Поетичного туру, організатором якого є Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ. Ще одна локація фестивалю – факультет журналістики Прикарпатського університету.

 Цього року фестиваль стартував у Києві, сьогодні-завтра триває в Харкові, після перерви завітає до Чернівців, а потім – до нашого міста.  Пізніше поетичний тур продовжиться на Форумі видавців у Львові, а згодом письменники помандрують до Польщі, Чехії, Німеччни та Австрії. 

Один з ініціаторів проведення туру в Івано-Франківську, письменник Юрій Андрухович зазначив, що всі заходи в Івано-Франківську мало відрізнятимуться від тих, що будуть в інших містах, оскільки в них візьме участь той самий склад авторів.  Порадив відвідати концерт епатажного данського митця Нільсена, поетичний вечір “Музи не мовчать” Ігоря Померанцева, презентацію книжки про Ірену Карпу.

Згадав про власний, спільний з німецькими студентами, інтерактивний проект “Вигадані поети”. Цей захід триватиме 8 вересня з 23:15  і завершиться після півночі. “Так пізно в Івано-Франківську я ще не виступав”,- зауважив Юрій Андрухович. За його словами такий пізній час обрали, щоб підкреслити містичність дійства.

“Важливо, щоб культурне середовище  Івано-Франківська відгукнулось на цю подію. Від цього залежатиме, чи пройде фестиваль у нашому місті наступного року”, – зазначив директор фортечного комплексу «Бастіон» Олег Заріцький.