“До кінця тижня Прикарпаття може вийти із червоної зони”, – головний санлікар області (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

05 Кві, 2021 18:21

Поділитись публікацією
“До кінця тижня Прикарпаття може вийти із червоної зони”, – головний санлікар області (ВІДЕО)

До кінця тижня Прикарпаття може вийти із червоної карантинної зони.

Читайте також: У Франківську на стаціонарному лікуванні з гепатитом A перебувають 9 пацієнтів (ФОТО)

Про це Суспільному Карпати повідомив головний санітарний лікар області Руслан Савчук.

За його словами, лікарні Прикарпаття заповнені хворими на коронавірус в середньому наполовину.

До центральної міської клінічної лікарні за останній тиждень поступило менше пацієнтів, аніж у попередні. Проте кількість людей із важким перебігом хвороби залишається високою, розповідає головний лікар закладу Тарас Масляк. Не знижується поки та смертність. За його словами, карантин позитивно вплинув на кількість госпіталізацій, але нехтувати вимогами не варто.

“Ми трохи “видихнули” від пацієнтів, які до нас поступали. Але терміни перебування хворого у лікарні значно зросли. Якщо колись пацієнт у нас лежав 7-10 днів, то зараз – мінімум 14-30 днів. І важкість протікання хвороби є. Через це у нас ліжко-місця не так швидко звільняються”, – пояснив Тарас Масляк.

Завдяки карантинним обмеженням, ситуація із коронавірусом в області стабілізувалася, вважає головний санітарний лікар області Руслан Савчук. В середньому, лікарні області заповнені хворими на коронавірус на 51 %. Зараз два показники поки не дозволяють Прикарпаттю вийти із червоної зони – епідемічний поріг та рівень госпіталізації. Але і вони знижуються.

“Якщо ці показники протягом цього тижня і надалі будуть так впевнено йти донизу, то ми зможемо десь, за моїми прогнозами, до кінця тижня вийти з червоної зони. Але це в будь-якому разі відбувається за рішенням уряду і МОЗ”, – каже Руслан Савчук.

За останню добу на Франківщині зафіксували 91 новий випадок захворювання на COVID-19. Востаннє такий показник був на початку січня.

Щодо вакцинації, то протягом 4-го квітня щепилися 88 жителів області. Загалом на Прикарпатті вакцинувалися понад 12 500 людей.

“Практично усе – це є перша доза вакцини. Область в цілому отримала 22 тисячі доз вакцини”, – сказав Руслан Савчук.

Також він додав, що Франківщина отримає нові партії вакцини у травні-червні.