“До кінця січня запрацює”: Франківськ купив електричний автобус для пересування по міському кладовищі — Смушак

Автор: Жанна Головенко

04 Січ, 2024 11:32

Поділитись публікацією
“До кінця січня запрацює”: Франківськ купив електричний автобус для пересування по міському кладовищі — Смушак

По території Івано-Франківського кладовища їздитиме електричний автобус. Транспорт запускають насамперед для літніх людей, адже цвинтар має площу понад 20 га, тож похід з одного кінця в інший вимагає багато часу і зусиль. 

Про це пише “Галка” з на виступ директора Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківська Михайла Смушака. 

4 січня під час ранкового включення на Західному полюсі Михайло Смушак розповів, що на запити мешканці місто вже придбало повністю електричний автобус, який курсуватиме по кладовищі. За його словами, на годину буде 2-3 рейси. Всього — два маршрути. 

“Десь до кінця січня, я думаю, що він уже почне працювати”, — каже заступник міського голови.

Смушак пояснює, що вони обрали саме електричний автобус, оскільки він екологічний та економний:

“Не потрібно буде витрачати кошти на паливно-мастильні матеріали. Від звичайної розетки автобус буде заряджатися цілу ніч, а цілий день він буде курсувати”, — говорить віцемер. 

Однак чи буде проїзд безплатний — поки невідомо. 

“Можливо, буде якась символічна плата. Хоча б щоб заробляв на заробітну плату водіїв і технічне обслуговування. Ми будемо ще приймати рішення”, — додає Смушак. 

Як писала “Галка“, раніше Івано-Франківська мерія хотіла залучити компанії-орендатори, щоб відвідувачі мали можливість користуватися електросамокатами та велосипедами для пересування міським кладовищем.

 

Читайте також: Опалювальний сезон у Франківську може завершитися цього тижня — Смушак