До кінця року на Прикарпатті планують створити ще дванадцять ОТГ

Автор: Дубінець Вікторія

15 Тра, 2017 17:46

Поділитись публікацією
До кінця року на Прикарпатті планують створити ще дванадцять ОТГ
Про це заявив директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк в ефірі телеканалу «3-студія» у програмі «Тема тижня».

Читайте також: Історичне рішення! Івано-Франківськ утворив ОТГ з Чернієвом та Підлужжям (ФОТО)

За його словами, три нові територіальні громади в області вже подали до ЦВК звернення щодо призначення перших виборів голови та депутатів місцевої ради. Зокрема, це дві ОТГ із Косівського району – Рожнівська та Яблунівська, а також Чернелицька громада з Городенківського району.
«Нині на Прикарпатті вже утворено 12 ОТГ. До цього списку скоро увійдуть ще три громади, які вже подали звернення до ЦВК щодо проведення виборів, — підкреслив Руслан Панасюк. — Ми ставимо амбітне завдання – утворити у 2017 році ще 12 нових об’єднаних територіальних громад».
Директор ІФ центру розвитку місцевого самоврядування вже вкотре нагадав, що не кількість створених ОТГ в області, а їх якість є пріоритетним завданням ІФ ЦРМС та обласної влади.
«Ми ставили за основу якісний показник майбутньої ОТГ. Важливо, щоби в таких громадах була належна інфраструктура, якісні освітні та медичні послуги», — сказав Руслан Панасюк, додаючи, що «люди – гроші – інфраструктура» – це основна формула спроможності  ОТГ.
Експерт також звернув увагу на зміни до чинного законодавства у частині підтримки місцевого самоврядування. Він розповів про законопроекти, ухвалені Верховною Радою України 9 лютого 2017 року, які суттєво спрощують процедуру об’єднання. Зокрема, йшлось про Закон України №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного об’єднання громад). Законопроект надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватись до вже створених ОТГ. Також йшлося і про Закон щодо статусу старости села, селища. Згідно з законопроектом, староста визначається посадовою особою та наділяється чіткими владними повноваженнями.

За словами директора ІФ ЦРМС, європейські експерти відзначають, що темпи утворення територіальних громад в Україні нині є кращими, аніж в державах, які свого часу проводили реформу децентралізації. Зокрема, це стосується Латвії, Литви, Естонії та Польщі.

«Ми відстали від цих держав у проведенні реформ на цілих 25 років. А тому зараз потребуємо системних змін в сфері публічного управління. Україна робить важливі кроки із зміни адміністративного устрою та децентралізації публічної влади», — резюмував експерт.
Теги: