До контрактування з НСЗУ на Прикарпатті готові 75% лікарень

Автор: Костинюк Олександр

07 Лют, 2020 14:16

Поділитись публікацією
До контрактування з НСЗУ на Прикарпатті готові 75% лікарень

75% медичних закладів в Івано-Франківській області готові до контрактування з Національною службою здоров’я України.

Читайте також: У Калуському пологовому на коронавірус захворіли 14 медиків

Про це йшлося сьомого лютого на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, інформує “Галка”.

Зокрема, розглянули питання про стан проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я області вторинного та третинного рівнів. Проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк нагадав, із третього лютого стартувало контрактування з Національною службою здоров’я України. До першого квітня медичні заклади ще фінансуються за субвенцією.

В.о. директора департаменту охорони здоров’я франківської ОДА Ірина Кобельська розповіла, що 75% закладів готові до контрактування з НСЗУ за всіма показниками.

“Такий невеликий відсоток, бо трохи є затримка з ліцензіями, але заявки подали всі. 67% лікарів вже зареєстровані у електронній системі”, – каже Кобельська.

Вона додає, що медичні заклади області недостатньо наповнені обладнанням. За 2018-2019 роки було витрачено 13 мільйонів гривень на придбання оснащення.

“З першого квітня гемодіаліз буде відшкодовуватися Національною службою здоров’я України, але закупівлю препарату здійснюватиме кожен заклад самостійно”, – говорить Кобельська.

Під час обговорення Манолій Піцуряк зазначив – лікарні не готові до вступу у цю реформу з першого квітня. Він запропонував створити звернення до президента, Кабміну та НСЗУ, аби відтермінувати входження у реформу до 1 січня 2021 року.