До Міжнародного дня прав людини франківці говоритимуть про війну на Донбасі та окупований Крим

Автор: Турій Роман

05 Гру, 2017 07:43

До Міжнародного дня прав людини франківці говоритимуть про війну на Донбасі та окупований Крим

До Міжнародного дня прав людини ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” запрошує франківців та гостей міста переглянути фільми про ситуацію в Україні та взяти участь в обоговоренні актуальних тем у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

8 грудня о 16 годині в готелі Станіславів (5-й поверх, великий конференцзал) через зображену у фільмі “Живі і нескорені” ситуацію у Львівській області, разом із БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” буде піднято тему постконфліктного примирення. Чи можливе порозуміння людей з різними поглядами? Чи варто будувати діалог з тими, кого ми вважаємо нетутешніми? Як ведеться таким людям на Прикарпатті та які виклики на них очікують?
9 грудня о 17 в кінотеатрі “Люм’єр” (1-й поверх, рубіновий зал) українська прем’єра “Війна химер”. Це художня історія на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками. Герой був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив у Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів-солдатів. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Під час війни вони прямо говорять одне одному про свої почуття, вириваючись із котла. Це історія їхньої подорожі до лінії фронту та спроби спільного життя опісля всього.
До дискусії обіцяв приєднатися головний персонаж стрічки Валерій Лавренов.
10 грудня о 17 в кінотеатрі “Люм’єр” (1-й поверх, рубіновий зал) – ще один фільм, що має безпосереднє відношення до України, – “Процес. Російська держава проти Олега Сєнцова”. Олег Сєнцов – український режисер, активіст Євромайдану, кримчанин. Після анексії Криму Росією став активним противником окупації. У травні 2014 року його заарештували співробітники російської служби безпеки, висунули йому звинувачення у плануванні теракту та перевезли до Москви. Після більш ніж року перебування під вартою, його засудили до 20 років ув’язнення попри той факт, що він давав свідчення під тиском, а доказів було недостатньо. Своєї провини Сенцов не визнав.
У дискусії візьме участь колишній в’язень Кремля Юрій Яценко і розкаже про власний досвід пережитого в застінках приміщень ФСБ.

Вхід на усі покази безкоштовний.

Заходи відбуваються при підтримці управління культури, національностей та релігій, департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, а також департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.
Деталі – www.facebook.com/molodaprosvita.if

Afisha_IF

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...