“До нас ставляться, як до людей другого сорту” — реакція соцмереж на публікацію про житло для ВПО

Автор: Жанна Головенко

08 Тра, 2024 11:45

Поділитись публікацією
“До нас ставляться, як до людей другого сорту” — реакція соцмереж на публікацію про житло для ВПО

Нещодавно “Галка” опублікувала статтю, в якій досліджено реалізацію обіцяних міською владою проєктів будівництва і ремонту житла для переселенців в Івано-Франківській громаді. Аналіз показує, що планів небагато, а результатів ще менше.

У соцмережах ВПО та місцеві жителі висловлюють розчарування через недбалість влади щодо забезпечення помешканням людей, які втратили власний дім через війну. Є скарги на неефективне розпоряджання бюджетними коштами. Зокрема, люди пропонують ремонтувати та передавати ВПО закинуті будівлі у місті та селах громади: 

  • Ліщинська Олександра: Сумно. Треба залишатись людьми. І не забувати що ВПО це теж люди (і серед них багато з маленькими дітками) які не винні що так склались обставини і вони вимушені були тікати з-під обстрілів. У місті є багато “заброшок”, які можна було б виділити для людей, які б їх облаштували під житло! І нарешті відчули себе людьми, а не ВПО.
  • Олена Криницька: 10 років ВПО. І весь цей час відношення до нас як до людей другого сорту. В чому нас тільки не звинувачують? Але, не дай Бог, що і тутешні люди стануть біженцями, ось тоді тільки люди починають відчувати, як то.Але я вам того не бажаю нікому.
  • Катерина Пугачева: Житла дуже багато стоїть, пустує, але щоб пустили людей-переселенців просто жити, або за помірну оплату – дуже рідко, в основному дорого, або зовсім не пускають. І продаж дуже дорогий. Люди поїхали сюди не з доброї волі, рятувались, як могли, різні ситуації в людей, та тут мало хто це розуміє, хоч дуже чемні і ніби співчувають.
  • Nata Ashat: Місцевій владі, мабуть, не до людей на жаль..Виходить хто більш пробивний той проб’ється в чомусь, а хто чемно чекає тому хто зна чи щось перепаде. Кожна людина і без статусу і ВПО мають отримувати допомогу якщо потребує її. А чиновникам не до того.
  • Осташ Анна: А що ще є черга на квартири ??? Нам вже давно ніхто не виділяє безкоштовного житла. Хочеш житло, їдь до Італії і там заробиш…
  • Анна Яковів: Люди добрі, подивіться на вулиці бувша Маяковського стоїть лікарня двох поверхова, заростає бур’янами. Та доведіть до ладу і заселіть людей, які не мають прихистку, зробіть під квартири, і буде подвір’я прибране і люди будуть жити.
  • Ірина Головченко: Якщо чесно, навіть читати і коментувати не хочеться. Я вже десять років переселенка. У кого тільки не була на прийомі. Франківській владі переселенці не потрібні. Потрібен релокований бізнес, бо це гроші в бюджет. Створені черги на соціальне і тимчасове житло, але житла нема і навряд чи буде. За десять років ніхто не запропонував ніякого житла.