До заповідника на Прикарпатті переселили рідкісних в Україні баранів-муфлонів

Автор: Застава Максим

29 Лют, 2024 16:09

Поділитись публікацією
До заповідника на Прикарпатті переселили рідкісних в Україні баранів-муфлонів

Центр збереження та відтворення екосистем “Касова гора”, що поблизу села Бовшів на Прикарпатті, прийняв муфлонів.

Це молоді барани, яких перевезли з фермерського господарства у Поліссі та від подільського мисливця, пише “Галка” з посиланням на Центр реабілітації дикої природи.

“Тварини відбули карантин і вже переведені в основний вольєр. Впевнені, що їм сподобається нове місце проживання із соковитими луками, невеликими скелями, чагарниками й струмком з джерельною водою.

Сподіваємося, що вони вправно боротимуться з чагарниками, які “наступають” на Касову гору”, – йдеться у повідомленні.

скриншот з відео Центру реабілітації

Згідно з інформацією на Вікіпедії, муфлони розповсюджені на Кавказі, півночі Іраку й північному заході Ірану. Найбільші групи муфлонів в Україні живуть у гірському Криму.

Вид, через ризик зникнення, має категорію охорони “близький до загрозливого стану”. В Україні ж вид має статус адвентивного, тобто чужорідний. Відтак не може мати охоронного статусу.

Як писала “Галка”, в урочищі “Касова гора” у січні 2024 року запрацював Центр відтворення і збереження екосистем. Йдеться про 71 гектар, який Бурштинська міська рада передала громадській організації “Еко-Галич” у 2023 році.

Станом на січень поточного року, У Центрі мешкали пʼять косуль, два диких барани, а також врятована із зони бойових дій самка дикого коня Пржевальського.

*головне фото ілюстративне