Мрії про додаткові генератори та новий підхід держави до розподілу електрики: Марцінків пояснив, як Франківська громада готується до зими

Автор: Жанна Головенко

25 Лип, 2024 10:15

Поділитись публікацією
Мрії про додаткові генератори та новий підхід держави до розподілу електрики: Марцінків пояснив, як Франківська громада готується до зими

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, як громада готується до холодного сезону в умовах регулярного вимкнення енергоживлення. 

Про це пише “Галка” з посиланням на прямий етер радіо “Західний полюс”. 

Марцінків зазначив, що завдяки відновленню роботи атомних електростанцій станцій, у серпні та вересні дефіцит в енергосистемі буде значно менший, проте немає жодного страхування від повторних ударів ворога по енергетичній інфраструктурі.

За словами мера, наразі в Івано-Франківській громаді є пріоритет на встановлення додаткових генераційних установок. Їх ще немає, і мер сподівається, що місту ці прилади подарують. 

“Ми очікуємо чотири установки, які поставимо на котельнях. Ми подали запити та надіємося, що міжнародні партнери у повному обсязі нам ці установки передадуть і ми зможемо їх використати для виробництва електроенергії й тепла”, — говорить Руслан Марцінків. 

Він додає, що є інші організації, які пропонують встановлювати в місті генераційні установки. Одну таку планують розмістити на Локомотиворемонтному заводі. 

Загалом, на потужностях громади вони хочуть виробляти приблизно вісім мегаватів електроенергії. 

Крім того, каже Марцінків, дуже помічними могли б стати альтернативні джерела, як от сонячні батареї. Проте, для цього необхідно, щоб держава переглянула підхід до розподілення виробленої електроенергії: 

“Сьогодні ми маємо великі сонячні станції у Чернієві, а також в Хриплині, але ця електроенергія йде в загальну систему. Якби це було на споживання міста, то ми б забезпечили себе десь на 40%. Зараз, наприклад, ти виробляєш на котельню і можеш її використати тільки для котельні, але для сусідньої школи, яка є буквально поруч — ні. Це теж є велика проблема. Про це ми говоримо завжди: якщо громада виробляє цю електроенергію, то стимулюйте громади, дайте можливість нею скористатися, а не забирайте для потреб цілої України”, — зазначає Марцінків.

Читайте також: Більше приймайте біженців: як соцмережі та роспропаганда відреагувала на пончик з патроном