Контактні лінзи — це зручна альтернатива традиційним окулярам, але вони потребують правильного догляду, щоб залишатися комфортними й безпечними для здоров’я очей.
Тож пропонуємо невеликий гайд про те, яким має бути догляд за контактними лінзами.
Очищення контактних лінз: “Так” та “Ні”
Почнемо з декількох простих правил, що допоможуть вам уникнути багатьох проблем, пов’язаних з носінням контактних лінз, таких як інфекції або дискомфорт.
Тож які “так” і “ні” важливі для безпеки догляду за контактними лінзами?
Так:
- Ретельно мийте та сушіть руки перед тим, як торкатися лінз. Так ви точно впевнитеся, що не занесете бактерії та шкідливі мікроорганізми на лінзи та в очі.
- Використовуйте розчин для контактних лінз, щоб очистити їх після кожного використання. Такий розчин розроблений спеціально для видалення білкових відкладень, бактерій та інших забруднень з поверхні лінз.
- Очищайте лінзи відразу після того, як знімаєте їх з очей. Так ви вбережете лінзи від висихання й прилипання до них різного бруду, а це — профілактика інфекцій.
- Регулярно очищайте контейнер для зберігання лінз спеціальним розчином. Адже тільки так ви забезпечите стерильність контейнера.
- Замінюйте розчин у контейнері щодня. Така процедура догляду убезпечить від розмноження бактерій в розчині, а отже й їхнього потрапляння до очей.
- Завжди використовуйте свіжий розчин для контактних лінз під час їхнього зберігання. Старий розчин може втратити свої дезінфікувальні властивості.
- Замінюйте контейнер для лінз кожні три місяці, або раніше, якщо він пошкоджений або забруднений, щоб безпечно зберігати лінзи.
Ні:
- Не використовуйте воду з-під крана для очищення лінз. У водопровідній воді можуть бути бактерії та інші забруднення, які пошкоджують лінзи або викликають інфекції очей.
- Не використовуйте мило й інші побутові засоби для очищення контактних лінз. Вони можуть їх пошкодити.
- Не використовуйте слину для зволоження або очищення лінз. У ній містяться бактерії та інші мікроорганізми, що негативно вплинуть на гігієну контактів.
- Не спіть в контактних лінзах, якщо це не рекомендовано вашим офтальмологом. Адже це збільшує ризик інфекцій очей.
Розчини для контактних лінз для догляду за вашими очима
Не всі розчини для лінз виготовлені однаково, тому завжди важливо консультуватися з офтальмологом і вибрати той розчин, який підходить саме вашому типу лінз і вашим очам. Які ж бувають розчини й чим особливе використання розчину різних типів?
Мультифункціональні розчини
Об’єднують кілька важливих функцій: дезінфекцію, очищення, промивання, зволоження, кондиціонування та зберігання лінз. Це означає, що вам не потрібно купувати окремі продукти для кожної з цих потреб — мультифункціональні розчини впораються з усім.
В основі багатофункціональних розчинів — ізотонічна рідина, що максимально наближена до складу людської сльози. Це додає комфорту й безпеки для очей. До складу такого розчину також входять поверхнево-активні речовини для видалення забруднень та консерванти для знищення патогенної мікрофлори.
Мультифункціональні типи розчинів для лінз сумісні з більшістю типів контактних лінз, включно з м’якими й жорсткими лінзами.
Пероксидні розчини
Спеціальні розчини для догляду за контактними лінзами, які містять перекис водню. Вони призначені для глибшого очищення та дезінфекції лінз, ніж мультифункціональні розчини.
Це варіант для тих, хто має високу чутливість очей чи алергію на консерванти в мультифункціональних розчинах. Проте пероксидні розчини потребують спеціального контейнера і достатнього часу для нейтралізації перед тим, як лінзи можна буде використовувати. Такий контейнер містить каталізатор, що перетворює перекис водню на воду і кисень, що безпечні для очей після самого очищення. Це означає, що після замочування лінз у пероксидному розчині протягом близько 6 годин, можете безпечно їх використовувати.
На відміну від мультифункціональних, пероксидні розчини не можна застосовувати для зволоження очей — вони не призначені для прямого контакту.
Зберігання контактних лінз
Завжди зберігайте контактні лінзи в чистому контейнері зі свіжим розчином.
Ніколи не використовуйте старий розчин повторно і не забувайте регулярно замінювати контейнер для лінз — кожні 3-6 місяців, або раніше, якщо він виглядає зношеним або пошкодженим.
Важливо також вибрати правильний контейнер. Використовуйте контейнери, які мають символи для лівої та правої лінзи, щоб не виникало плутанини.
Також використовуйте спеціальні дорожні контейнери для зберігання контактних лінз під час подорожей.
Носіть із собою запасний розчин для лінз на випадок, якщо вам потрібно буде замінити його під час перебування поза домом.
Якщо ви відчуваєте дискомфорт або подразнення очей під час носіння контактних лінз, негайно зніміть їх і проконсультуйтеся з офтальмологом.
Окрім зберігання лінз у чистому контейнері зі свіжим розчином, важливо також подбати й про самі лінзи. Вони мають бути якісними, виготовленими з матеріалів, що створюють комфорт для очей та правильно пропускають кисень.
Контактні лінзи
Лінзи “Біофініті” — це високий рівень комфорту завдяки унікальній технології виготовлення. Їхній показник повітропроникності — один з найвищих, адже такі лінзи на 100% забезпечують потреби тканин ока у кисні. А унікальний силікон-гідрогель у складі лінз утримує вологу й залишається м’яким і комфортним протягом тривалого часу використання без потреби у додатковому зволоженні. Саме тому лінзи “Біофініті” підходять для тривалого носіння, а також для періоду адаптації.
Лінійка лінз включає корекцію різних порушень зору, зокрема міопію, астигматизм та вікову пресбіопію. Крім того, перед придбанням будь-яких лінз у спеціалізованому магазині “Оптика Люксор” можна відразу ж скористатися фаховою консультацією офтальмолога.
Правильний вибір і дотримані рекомендації щодо догляду за контактними лінзами — це гарантія здоров’я і захисту очей. Тож завжди стежте за рекомендаціями і пам’ятайте про регулярні перевірки зору.
ПРОМО