Доходи об’єднаних територіальних громад зросли у декілька разів, –  експерт з бюджетних питань

Автор: Людмила Баран

13 Чер, 2016 12:43

Поділитись публікацією
Доходи об’єднаних територіальних громад зросли у декілька разів, –  експерт з бюджетних питань

В обласній адміністрації 13 червня влаштували прес-конференцію  про бюджетну децентралізацію на прикладі об’єднаних громад Прикарпаття.

Читайте також: «Вибори оголошено, але остаточного бачення немає»: голови прикарпатських громад дискутують у Франківську (ФОТО)

Про позитивні аспекти фінансової децентралізації розповів Юрій Стефанчук, консультант з бюджетних питань проекту «Пульс» Асоціації міст України.

Він повідомив, що за перший квартал 2016 року у всіх ОТГ є перевиконання планових показників бюджетних надходжень. У Верхнянській ОТГ – на 184,4%, Печеніжинській – 115, 4%, Старобогородчанській – 161,3%.

Ці доходи складаються з таких частин: базова дотація, медична, освітня субвенція,  власні надходження.  Бюджетоформуючий податок  – податок  на доходи фізичних осіб надходить у розмірі  60% до місцевих бюджетів.  Села, які  не об‘єдналися в ОТГ не отримують цього  доходу.

За словами Стефанчука, відчутним є різниця у фінансовому стані громад до і після об’єднання.

«Загальний бюджет зріс у рази. У Печеніжинській об’єднаній територіальні громаді  – у  8,6 раза,  Верхянській – 6 разів,  Старобогородчанській – 3,6 разів. Це наявно показую ефект об’єднання і наскільки фінансово ефективним є процес створення об’єднаних територіальних громад», – сказав Стефанчук

Консультант  наголосив на тому, що покращилась структура видатків бюджетів, адже лише 63% у їхньому обсязі займає заробітна плата. Тоді як у районному бюджеті ця частка становить 75%, а у бюджеті міст обласного значення – 66%.

Він звернув увагу також і на інфраструктурну субвенцію  –  кошти, які виділяє держава у розрахунку на територію громади і кількість мешканців. Це 1 мільярд гривень по всій Україні.  Печеніжинській  – понад 9 мільйонів, Верхнянській –  майже 8 мільйонів, Старобогородчанській – 4 мільйони гривень.

Додакові кошти на розвиток громади  у бюджеті – 25% відсотків – на благоустрій, соціально економічний розвиток і соціальні пільги.

«Можна сказати, що об’єднані територіальні громади отримали хороший фінансовий вектор руху, старт у них є, кошти з‘являються, бажаємо тільки успіху», – підсумував Стефанчук.

Теги: