Доісторичний волохатий носоріг “повернувся” на Франківщину (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

14 Тра, 2023 17:12

Поділитись публікацією
Доісторичний волохатий носоріг “повернувся” на Франківщину (ФОТО)

14 травня в Парку історії землі Underhill відкрили Музей цивілізації від неоліту до історії майбутнього. Головний його експонат – копія волохатого носорога, якого знайшли науковці в 1929 році у Старуні.

Читайте також: Фото зроблене не з вершини, - Мохнацька на пресконфереції зізналася, що "нафотошопила" себе на Евересті (ФОТО, ВІДЕО)

Це були не кістки, а саме туша, яка законсервувалася у нафті та інших речовинах. Тепер копію волохатого носорога часів льодовикового періоду зробили і презентували в тій же формі, в якій його знайшли науковці, пише «Галка».

Представниця Парку історії Землі Underhill Юлія Поясик зазначила, що Музей цивілізації – це унікальна локація з унікальним експонатом:

«Оригінальний злиток знайденого у Старуні волохатого носорога знаходиться у музеї в Кракові, а ми розробили точну копію. Вона – перша в Україні. Відвідувачі можуть подивитися на неї, прочитати інформацію, а також є екскурсовод, який розповість про велику історичну цінність цієї знахідки».

Думка зробити копію носорога виникла ще до повномасштабного вторгнення. За словами Юлії Поясик, ідейна натхненниця проєкту – кореспондентка ТСН, заслужена журналістка України Алла Пасс.

«Ми чекали, коли буде нагода познайомити його з нашими відвідувачами. Поляки дуже підтримали цю ініціативу, і коли закінчиться війна, планують приїхати до нас. Можливо, разом будемо проводити пошукові експедиції. Якщо будуть ще такі археологічні знахідки, то ми тільки за, щоб відвідувачі дізнавалися історію у нас. Музей буде завжди наповнюватися експонатами. Ми сподіваємося, що майбутні покоління будуть заохочені вивчати історію України», – додала Юлія Поясик.

Алла Пасс зауважила, що ці копії досі були в експозиції найкращих природничих музеїв світу, а на Прикарпатті можна раніше було побачити тільки фотографії чи зображення:

«Це найбільш впізнавана копія доісторичної тварини. Якби ця знахідка відбулася в наші дні, це було б на перших шпальтах усіх світових видань».

Проректор університету Короля Данила, професор Олег Андрухів каже – робили все для того, щоб експонат було відкрито на території громади, де і сталася ця знахідка:

«Через майже сто років відновилася історична справедливість. Старуня – єдине місце в світі, де вдалося знайти в цілісності доісторичних тварин. Наразі невідомо, щоб десь на планеті Земля була така трясовина, як у Старуні, аби можна було сподіватися на такі знахідки».

Олег Андрухів додав, що проводити розкопки на цій території коштує неймовірно великих грошей.

Голова Богородчанської громади Ростислав Заремба зауважив, що це – дуже знакова подія:

«У Польщі дуже дорожать цим експонатом, а ця копія до найменших деталей повторяє оригінал. Я впевнений, що великі відкриття у нас ще попереду».

Після відкриття музею присутнім провели екскурсію. На думку місцевих мешканців, відкриття цього експонату – хороша подія, яка викликає позитивні враження, а також корисна, бо можна дізнатися про те, що відбувалося тисячі років назад.

Пропонуємо переглянути світлини “Галки” з відкриття експонату: