Долинський водоканал став першим в області КП, що продає електроенергію

Автор: Застава Максим

20 Чер, 2024 20:04

Поділитись публікацією
Долинський водоканал став першим в області КП, що продає електроенергію

Долинський водоканал став першим комунальним закладом критичної інфраструктури на Прикарпатті, який почав продавати електроенергію, вироблену на власних сонячних електростанціях.

Читайте також: Суд стягнув з Комфортного дому чергові мільйони боргу за електроенергію

Про це пише “Галка” з посиланням на ТОВ “Прикарпатенерготрейд” і реєстр публічних закупівель Prozorro.

Так з першого липня у години пікової генерації сонячних панелей, коли виробництво електроенергії перевищує споживання водоканалу, надлишки електроенергії продаватимуться в енергосистему. За орієнтовними оцінками фахівців ТОВ “Прикарпатенерготрейд”, це дасть можливість водоканалу суттєво зекономити. На зекономлені гроші підприємство матиме змогу замінювати зношені мережі та вчасно платити зарплату працівникам, а також сповільнювати ріст тарифу.

Крім того, наявність сонячних панелей допоможе водоканалу функціонувати та продовжувати надавати потрібні послуги за критичних ситуацій, зокрема блекауту.

“Донедавна КП “Водоканал” споживав орієнтовно 200-250 тис. кВт/год у місяць. Тариф на водопостачання та водовідведення не покривав повністю витрат, тому питання розрахунків за електроенергію поставало доволі частіше. Зараз вони не тільки будуть забезпечувати свої потреби на 40-50%, а ще й отримувати дохід”, – каже заступниця директора ТОВ “Прикарпатенерготрейд” Тетяна Шутка.

Як писала “Галка”, “Водоканал” у Долині під’єднали до сонячних батарей у 2023 році.