Донбас розвели, як лоха, – відомий український блогер Сергій Іванов

Автор: Застава Максим

23 Сер, 2022 19:11

Поділитись публікацією
Донбас розвели, як лоха, – відомий український блогер Сергій Іванов

Сергій Іванов – український журналіст, телеведучий, громадський діяч та блогер. Чоловік пояснив, чому вважає травматичним досвід життя на Донбасі й поділився думками, скільки ще триватиме війна з росією.

Читайте також: Залежить від суспільства, — нардеп Грищук про ключ до боротьби з корупцією (ВІДЕО)

Про це та інше Іванов розповів у свіжому випуску ютуб-проєкту “Розмова” ведучому Сергію Лиховиді.

Звідки на Луганщині україномовні осередки?

На Луганщині декілька україномовних міст. Ну як “україномовних”? Суржикомовних: але це не так, як у Луганську, де суржик на 80% складається з російської, а навпаки – коли переважає українська мова.

Дуже просто це ділиться: там, де промислові регіони – здебільшого російська мова, там, де аграрні – українська.

Ви себе завжди ідентифікували як українця?

Я вважаю, що замислюватися про своє етнічне коріння має сенс тоді, коли ти визначився з політичною національністю. Політично я усвідомив себе як українця приблизно у 2008 році.

Я знав, що я громадянин України, я вже працював на державу. Але я почав досліджувати історію своєї сім’ї й зрозумів, що збіг етнічного фактора й політичного, і ментально – він дозволяє мені ідентифікувати себе як українця.

Але дуже проблемно було себе ідентифікувати на території Донбасу.

Чи потрібно нам повертати Донбас?

Те, що там немає чого повертати, я думаю, цю фразу можна проапгрейдити й особливо на людей там не розраховувати. Але це не говорить, що це не наше. 

Схочемо – будуть шахти, схочемо – будуть сади, схочемо – зробимо парк імені Бандери. Це наша країна і ми будемо вирішувати, що там буде – а не м*скалі й колаборанти.

Повертати треба!

Що стосується людей, то з ними нічого не треба робити. Єдине, що на період, аналогічний періоду окупації позбавив би їх права голосувати. Тому що їм потрібно пожити в українському дискурсі, українському контексті: їм потрібно дати доступ до нормальних телеканалів, нормального інтернету. Вони мусять згадати, що таке конкурентна політична боротьба.

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.