Допомога воїнам з ампутаціями: 50 полк Нацгвардії, ветеранська спільнота та “Мовадо” підписали меморандум (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

08 Тра, 2025 14:40

Поділитись публікацією
Допомога воїнам з ампутаціями: 50 полк Нацгвардії, ветеранська спільнота та “Мовадо” підписали меморандум (ФОТО)

8 травня в Івано-Франківську 50 полк імені полковника Семена Височана Національної гвардії України, протезно-ортопедична компанія “Мовадо” та громадська організація “Спілка ветеранів штурмових дій” підписали меморандум про співпрацю.

Про це пише “Галка”.

Мета співпраці — забезпечити безкоштовним якісним протезуванням військовослужбовців, які втратили кінцівки внаслідок бойових дій.

Компанія “Мовадо” працює з 2014 року, та має ще головний офіс у Львові. Виконавчий директор компанії Ігор Максименко пояснив, що процедура протезування відбувається в кілька етапів — від первинної консультації до виготовлення тестового й основного протезів.

“За минулий рік ми виготовили близько 200 протезів для військових. Зараз маємо ще близько 100 заявок, і ця цифра щодня зростає. Після підписання меморандуму з полком імені Семена Височана ми зможемо оперативніше реагувати на потреби бійців, адже матимемо пряму комунікацію й супровід”, — розповів Ігор Максименко.

Зі сторони 50 полку НГУ меморандум підписав командир Вадим Ліневський, відзначивши, що тема протезування стає дедалі актуальнішою.

“Це надзвичайно важлива тема — і вона актуальна не лише сьогодні. Насправді ця проблема існує вже давно, просто зараз вона набирає нових обертів. Шкода, що її почали активно обговорювати лише в контексті військових. Адже подібна підтримка мала б бути доступною і в мирний час. Але добре, що ми хоча б зараз рухаємось у цьому напрямку”.

За словами нацгвардійця Руслана Павлова, військова частина самостійно тримає зв’язок з пораненими, спрямовує їх до реабілітаційних центрів і допомагає з оформленням усіх необхідних документів. Співпраця із “Мовадо” не обмежена термінами — вона триватиме стільки, скільки буде потреба.

“Це важливий крок для наших побратимів, які зазнали важких поранень. Ми хочемо, щоб у будь-який момент була підтримка — щоб захисник, який втратив руку чи ногу, знав, куди звернутись і отримав не лише протез, а й повноцінну реабілітацію”, — каже Руслан Павлов.

До співпраці долучилася і ветеранська спільнота. Співзасновник ГО “Спілка ветеранів штурмових дій” Олександр Мельник пояснює:

“Кожен боєць може звернутися до нашої спілки — ми допоможемо з протезуванням, реабілітацією, консультаціями. Ми створили цю співпрацю саме для того, щоб жоден ветеран не залишився сам на сам зі своїми пораненнями”.

Регіональна представниця компанії “Мовадо” в Івано-Франківську Оксана Ганущак ділиться, що центр забезпечує пацієнтів індивідуально підібраними рішеннями.

“Спершу — тестовий протез, адаптація, поступове формування культі, потім — основний. Ми працюємо з реабілітологами та психологами, аби допомогти людині повернутися до активного життя” — додає регіональна представниця компанії “Мовадо” в Івано-Франківську Оксана Ганущак.

Володимир з Коломиї зараз перебуває на етапі завершення протезування. Ділиться, що адаптація йде добре, а проблеми — лише дрібниці:

“Було важко, але життя триває. Після ампутації головне — не втратити себе, не опустити руки чи ловитись за стакан. Я пройшов цей шлях і можу сказати: не зневірюйтесь. Треба жити далі, рухатись, адаптовуватись. Протез — це не кінець, це новий етап”.

Читайте також: “Перемога буде за нами”: ІФНМУ підписав меморандум про співпрацю з полком Нацгвардії (ФОТО)