Допомога ВПО та дитяча школа миру: рік роботи гуманітарного центру Спільноти святого Егідія у Франківську (ФОТО)

24 May, 2023 13:21

Поділитись публікацією
Допомога ВПО та дитяча школа миру: рік роботи гуманітарного центру Спільноти святого Егідія у Франківську (ФОТО)

24 травня у гуманітарному центрі Спільноти святого Егідія в Івано-Франківську розповіли про рік роботи.

З травня 2022-го року гуманітарний центр приймає тисячі сімей переселенців – за цей час прийняли потребуючих 35 тисяч разів, пише «Галка».

За рік волонтерами Спільноти стали близько 200 переселенців, які спочатку самі приходили отримати допомогу.

Координатор Спільноти святого Егідя в Івано-Франківську Іван Харук розповів – рік тому стало зрозуміло, що є велика потреба відкривати такий центр:

«До нас приходили дуже багато ВПО, знаючи що ми допомагаємо бездомним, бідним людям. У різних ситуаціях люди покидали домівки, залишилися без житла, роботи, опинилися в новому місці. Спільнота завжди цінувала людську гідність, і ми запрошуємо людей до нашого центру. На кожного ми виділяємо 15 хвилин, цікавимося ситуацією, реєструємо. Допомогу у нас можна отримати раз у місяць. За рік ми зафіксували 35 тисяч візитів, але допомоги отримали набагато більше людей, бо допомога дається на родину».

Іван Харук додав, що такі центри працюють ще у Львові та Києві. Загалом Україна отримала понад 1000 тонн допомоги від Спільноти з-за кордону:

«Ми велика сім’я, не припиняємо своєї діяльності, намагаємося максимально допомогти людям».

Координатора руху «Молодь за мир» Ольга Макар розповіла про ситуацію з дітьми-переселенцями:

«Діти страждають від війни. Багато з них пережили жахливі дні під час бомбардувань, для багатьох з них ці спогади живі, і вони не знають як впоратися з тим, що вони пережили. Їхні друзі роз’їхалися, школи закриті або працюють онлайн, часто діти не виходять з дому. Це насправді велика проблема, і ми хотіли їм допомогти. Діти спочатку були переляканими, закритими, така сама ситуація і з підлітками. Щоб вони мали опору, ми розпочали проєкт, який називається школа миру. Її придумали 55 років тому в Італії. Заняття, відбуваються раз у тиждень. Їх проводять підлітки для менших дітей – діти війни допомагають одне одним. Коли вони разом, вони наче оживають. Вже через кілька занять діти почали відкриватися, знайшли друзів».

Наразі у Франківську є дві школи миру – у суботу та неділю для більш ніж 100 дітей. Окрім Франківська такі школи є у Львові, Києві та Ірпені. Заняття тривають більше двох годин, з дітьми роблять уроки, граються, розмовляють на різні теми. Закінчується школа миру спільним обідом.

Переселенка Євгенія Гордієнко з Харкова стала волонтеркою Спільноти торік, коли прийшла у гуманітарний центр за допомогою.

«Ми приїхали у Франківськ. Було дуже важко, не знали, що робити. Я потрапила до Спільноти як переселенка – отримати допомогу. Я відчула тут особливу атмосферу, тут розуміли, що мені важко і розуміли, що мені навіть дещо соромно брати допомогу. Тут мене оточили любов’ю і співчуттям. Я бачила, що у центр звертаються багато переселенців, і ми запитали, чим можемо ми допомогти. Кожен з нас тут отримує і психологічну підтримку. Сюди приходять люди з різних міст і коли ми хочемо всі одне одному допомогти, то це дуже важливо. Ми знаходимо тут друзів, робимо корисне і це нас тримає», – каже Євгенія Гордієнко.

Довідково. Спільнота святого Егідія – міжнародна організація, яка є у більш, ніж 70 країнах світу. Виникла у 1968-му році в Римі. Відома допомогою бездомним, літнім, дітям, мігрантам і тд. В Україні виникла у 1991-му році. Крім Івано-Франківська, є також у Києві та Львові.

З початком широкомасштабного російського вторгнення Спільнота надавала гуманітарну допомогу в усі області України: продуктами, одягом, засобами гігієни, ліками.