Дорогу до кордону з Румунією через Прикарпаття мають збудувати у 2022 році – урядова програма

Автор: Турій Роман

24 Жов, 2019 21:21

Поділитись публікацією
Дорогу до кордону з Румунією через Прикарпаття мають збудувати у 2022 році – урядова програма

В Державній програмі розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, прийнятої 20 жовтня 2019 року, є пункт про будівництво нової дороги до кордону з Румунією.

На Урядовому порталі з’явився текст Постанови Кабінету Міністрів про затвердження Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки. Йдеться про райони Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької і Закарпатської областей.

Програма визначає основні напрями стимулювання економічної активності в регіоні, зокрема шляхом розвитку інфраструктури та наближення рівня надання публічних послуг до європейських стандартів, підвищення рівня безпеки та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

У документі згадується про вже роками актуальну ідею відкриття пункту пропуску з Румунією в селі Шибене Верховинського району Івано-Франківської області.

Зокрема, зафіксоване завдання збудувати у 2022 році 37 кілометрів дороги від Верховини до пункту пропуску “Шибене” україно-румунського кордону, інформує “Галка”. Грошовим донором на будівницво зазначений місцевий бюджет та інші види види фінансування.

Також відповідальні органи мають розробити інтегровану стратегію просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Румунії.

До слова, з румунського боку державного кордону пункт пропуску – за 20 км від с. Поеміле-де-Суб-Мунте (Рущанська долина) повіту Марамуреш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Тут духовні, культурні, родинні зв‘язки”, – голова ОДА про відкриття пункту перетину кордону з Румунією на Прикарпатті (ФОТО)