Дорослі дізналися, чому їм варто розмовляти з дітьми про мистецтво

Автор: Людмила Баран

10 Бер, 2015 14:27

Поділитись публікацією
Дорослі дізналися, чому їм варто розмовляти з дітьми про мистецтво

У Франківську відбулася презентація твору паризької мистецтвознавиці Франсуази Барб-Ґалль під назвою «Як розмовляти з дітьми про мистецтво». Книжку представила її перекладачка Софія Рябчук.

Презентоване видання з’явилося 2002 року і невдовзі стало світовим бестселером. У Франції воно дало початок цілій серії книжок на різні теми, що починаються із заголовка “Як розмовляти з дітьми про…” В українській мережі книгарень “Є” твір Франсуази Барб-Ґалль вже зайняв дев’яте місце у рейтингу продажів.

Як розповіла Софія Рябчук, ця книжка буде корисною не лише для батьків чи педагогів, але й для всіх, хто хотів би краще розуміти мистецтво. У ній вміщені відповіді на поширені запитання, які досить часто дорослі соромляться задавати.

джоконда як розмовляти з дітьми

Частина книжки побудована як діалог із дитячих запитань і дорослих відповідей. Видання містить репродукції 30 шедеврів живопису від Середньовіччя до ХХ століття. Також Франсуаза Барб-Ґалль дає поради, як розмовляти з дітьми про мистецтво залежно від їхнього віку. Згідно з її методом, дорослий має разом з дитиною розглядати певний твір у деталях, обговорювати його, дізнаватися враження й думки дитини.

За словами Софії Рябчук, з дітьми дуже потрібно розмовляти про мистецтво, тому що  це великий пласт знань, який погано представлений в українських загальноосвітніх школах. Історія мистецтва, на відміну від літератури, викладається фрагментами на різних уроках, але не подана окремим предметом.

Крім того, мистецтво  спонукає дитину творчо розвиватися. А розмова з дитиною про нього веде до емоційного зближення.

“Розмова про твір мистецтва з дитиною – це теплий спогад. У дорослому віці вона побачить якусь картину, можливо, не згадає імені художника, але пам’ятатиме, що про неї розповідала мама”, – сказала Софія Рябчук.