“Доставка допомоги для військових – це, можливо, квиток в один кінець”, – Юрій Лук’янецький

Автор: Людмила Баран

30 Чер, 2014 16:54

Поділитись публікацією
“Доставка допомоги для військових – це, можливо, квиток в один кінець”, – Юрій Лук’янецький

Минулого тижня Самооборона Івано-Франківська відвезла допомогу українським військовим у зону АТО. 

Читайте також: На Прикарпатті стартує «люстраційне турне» (ВІДЕО)

Координатор організації в Івано-Франківську Юрій Лук’янецький розповів, що зазвичай волонтери їдуть у Донбас легковими машинами чи бусами. Представники Самооборони везли благодійну допомогу на Схід фурою.

Про це він розказав 30 червня під час представлення гуманітарної помочі з Німеччини, яку планують відвезти на Схід наступного тижня.

За словами Лук’янецького, слов’янські сепаратисти через канал “Zello”  оголосили в розшук самооборонівців. Тому до самого Слов’янська вони не доїхали, а передали допомогу на неподалік розташовані блокпости. За речами військові виїхали бронетранспортерами, до Луганського аеропорту доставили її на вертольотах.

 Щоб уникнути загрози, самооборонівці мали на собі спецзасоби захисту. До них долучилися військові, які дали лише двох конвоїрів.

“Ризик є. Дві-три години перед тим, як ми приїхали, вночі був обстріл того самого блокпоста. Ми розуміємо, що в будь-який момент під обстріл може потрапити та допомога, яку ми веземо, і ми безпосередньо. Перед тим, як ми їхали, у п’ятницю, якщо не помиляюся, волонтерів з Полтави взяли в полон.

Звичайно, ми розуміємо, на який ризик ми йдемо, що це, можливо, білет в один кінець. Але ми людям обіцяли, що будемо передавати допомогу з рук в руки, тому так і робимо”, – говорить Юрій Лук’янецький.

Він каже, що бачив на очах військових сльози, коли їм віддали малюнки від дітей.