Доступ до Інтернету пропонують прирівняти до базових прав людини

Автор: Людмила Баран

18 Кві, 2014 12:10

Поділитись публікацією
Доступ до Інтернету пропонують прирівняти до базових прав людини

   У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, що забороняє обмежувати право доступу до Інтернету.

   Законопроект № 4715  пропонує віднести право фізичної особи на доступ до Інтернету до особистих немайнових прав, що забезпечують соціальне буття фізичної особи, повідомляють УНН.

   Як пояснюють автори законопроекту, сьогодні Інтернет став ключовим засобом, завдяки якому люди можуть здійснювати своє право на свободу думок та їх вільне вираження, гарантоване Загальною декларацією прав людини і Міжнародним пактом про громадянські та політичні права.

   Законопроектом пропонується заборонити обмеження права доступу до Інтернету. Обмеження доступу до певних даних, що містяться у Інтернеті, у разі ухвалення документу, буде можливо лише на підставі рішення суду про незаконність таких даних.

   “Прийняття запропонованого законопроекту забезпечить вільний і недискримінаційний доступ до Інтернету, а також не дозволить позбавляти громадян свободи доступу до Інтернету як однієї з ключових свобод сучасного інформаційного суспільства.

     У разі прийняття цього Закону, Україна увійде до переліку сучасних Європейських країн, що гарантують право доступу до Інтернету своїм громадянам”, – йдеться в пояснювальній записці.

       Як відомо, наразі в Україні майже 6 млн осіб є користувачами Інтернетом.

    “Зараз в Україні налічується майже 5,8 мільйонів абонентів. Важливим моментом є також зростання ринку електронної комерції – обсяги продажу товарів через Інтернет склали 1 млрд грн, що на 47% більше, ніж у минулому році за аналогічний період”, – сказав голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерій Омельченко.