Доцентка ПНУ стала переможницею Першої української премії «Для жінок у науці» (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

04 Dec, 2018 10:42

Поділитись публікацією
Доцентка ПНУ стала переможницею Першої української премії «Для жінок у науці» (ФОТО)

Доцент кафедри біохімії та біотехнології, кандидат біологічних наук Марія Байляк стала переможницею Першої української премії «Для жінок у науці». Офіційна церемонія нагородження відбулася днями в Києві.

Читайте також: Франківські науковці виступили на конференції в Парижі (ФОТО)

Перша українська премія «Для жінок у науці 2018» є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО. У рамках цієї Програми, Фонд L’Oréal та Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО), починаючи з 1998 року докладають зусиль, щоб підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців у різних країнах та заохотити молодих жінок обирати наукові професії. Цього року до цієї Програми долучилася і Україна, пише “Галка” з посиланням на офіційний сайт ПНУ.

Зазначимо, що у першому українському Конкурсі взяло участь 255 молодих жінок-науковиць, з яких авторитетне журі, представлене експертами з різних галузей наук, відібрало 10 учасниць для фінальних співбесід. До числа фіналісток ввійшли 6 співробітниць установ НАН України та 4 – закладів вищої освіти. Серед них – доцент кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету, кандидат біологічних наук Марія Байляк.

Далі за результатами співбесід 30 листопада були оголошені імена трьох переможниць, які отримали грошову Премію від Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО у розмірі 120 000 гривень кожна. Премію отримали: доцент кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету, кандидат біологічних наук Марія Байляк, кандидат фізико-математичних наук Інституту математики НАН України Олена Ванеєва та кандидат хімічних наук Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України Наталія Щербань.

Основними критеріями відбору були: видатні академічні досягнення кандидатки (включно з кількістю, якістю та впливом публікацій (публікації та цитування у Scopus і Web of Science), виступи на конференціях, патенти тощо); перелік найкращих наукових публікацій та патентів із зазначенням індексу Гірша; мотиваційний лист; соціальна активність: популяризація науки, читання лекцій, участь у дослідженнях та розробках, участь у конференціях, написання наукових публікацій та інше.