Дотиснули: з Росії йдуть McDonald’s, Starbucks, Coca-Cola і PepsiCo

Автор: Вадим Войтик

09 Mar, 2022 09:54

Поділитись публікацією
Дотиснули: з Росії йдуть McDonald’s, Starbucks, Coca-Cola і PepsiCo

Майже два тижні знадобилося операційним керуючим McDonald’s, Starbucks, Coca-Cola і PepsiCo, аби ухвалити рішення про вихід з російського ринку. KFC, Pizza Hut і Burger King поки залишаються. 

McDonald’s оголосив, що тимчасово закриє 850 ресторанів у Росії. Компанія продовжить платити своїм 62 000 співробітників у Росії. У відкритому листі до співробітників президент та генеральний директор McDonald’s Кріс Кемпкінські сказав, що закриття цих магазинів на даний момент є правильним рішенням.

“Наші цінності означають, що ми не можемо ігнорувати непотрібні людські страждання, що відбуваються в Україні”, – сказав Кемпчинський, додавши, що невідомо, коли компанія зможе знову відкрити свої магазини.

McDonald’s може зазнати великого фінансового удару через закриття. У нещодавньому звіті до регулюючих органів чикагська компанія заявила, що її ресторани в Росії та Україні приносять 9% її річного доходу, або близько 2 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську, як і в Україні загалом, компанія McDonald’s зачинила свої ресторани в перший же день вторгнення.

Американська мережа кав’ярень Starbucks припиняє всю діяльність у Росії у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну, повідомив генеральний директор Starbucks Кевін Джонсон у вівторок.

PepsiCo оголосила про припинення рекламної діяльності та продаж напоїв (Pepsi, 7Up, Mirinda) на території Росії. При цьому компанія продовжить виробництво дитячого харчування та молочних продуктів. Як йдеться у заяві, це буде зроблено для того, щоб підтримати 20 тисяч російських співробітників компанії та 40 тисяч сільськогосподарських робітників.

Компанія Coca-Cola повідомила, що зупиняє свій бізнес у Росії на тлі подій в Україні. Якихось подробиць прес-реліз компанії не містить. Неясно, чи будуть зупинені тільки заводи, що належать Coca-Cola, чи компанія офіційно припинить продаж напоїв у РФ.

Напої Coca-Cola офіційно продаються у всіх країнах світу, крім Північної Кореї та Куби.

Читайте також: У Франківську може знову відкритися McDonald's: розпочалися перемовини з мережею